کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
فراسوی زنجیرهای پندار

فراسوی زنجیرهای پندار

نویسنده: اریک فروم
مترجم: بهزاد برکت
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب 

 این کتاب که نخستین بار در سال 1962 منتشر شد، به بررسی دیدگاه‌های مارکس و فروید، دو فیلسوف مطرح قرن بیستم می‌پردازد. در بخشی از مقدمه‌ی کتاب آمده است: «کتاب فراسوی زنجیرهای پندار اریک فروم تحت تاثیر وجهی از اندیشه یهودی که از "پیام آور موعود" سخن می‌گفت، قرار گرفته است. فروم در کتاب فراسوی زنجیرهای پندار نوشت: گفته‌های پیامبرانی چون اشعیاء، آموص و هوشع، برایم جایگاهی خاص داشت.

اقرار می‌کنم که هشدارشان در مورد فجایعی که در صورت سرکشی امت نازل می‌شد، برایم چشمگیر نبود، بلکه نویدی که درباره روز واپسین می‌دادند، جانم را از شادی می‌آکند.» این کتاب در دوازده بخش تدوین شده است. برخی پیشینه‌های شخصی، زمینه مشترک، مفهوم انسان و سرشت او، تکامل انسان، انگیزه انسان، فرد بیمار و جامعه بیمار، مفهوم سلامت روان، منش فردی، منش اجتماعی، ناهشیار اجتماعی، سرنوشت هر دو نظریه، برخی مفاهیم لازم و باورنامه عنوان بخش‌های کتاب است. 

اریک فرم در سال 1900 در فرانکفورت آلمان به دنیا آمد و در محیطی شدیدا مذهبی پرورش یافت .
در دوره نوجوانی به شدت تحت تاثیر وجهی از اندیشه یهودی قرار گرفت که از « پیام آور موعود» سخن می گفت. بعد ها در فراسوی زنجیره های پندار نوشت :

« گفته های پیامبران چون اشعیاء آموس و هوشع، برایم جایگاهی خاص داشت . اقرار می کنم که هشدارشان در مورد فجایعی که در صورت سر کشی امت نازل می شد برایم چشمگیر نبود بلکه نویدی که درباره روز واپسین می دادند جانم را از شادی می آکند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فراسوی زنجیرهای پندار

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 83465 - 34/7
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 240,000ریال

برچسب ها: اریک فروم, بهزاد برکت, روانشناسی تحلیلی, روانکاوی, روانشناسی اجتماعی, مارکسیسم, کتاب فراسوی زنجیرهای پندار