منو
سبد خرید

فاشیسم

فاشیسم
درحال حاضر موجود نمی باشد
فاشیسم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112242 - 101/1
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 25
0 ریال

فاشیسم

نویسنده: کوین پاسمور
مترجم: علی معظمی
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1390  - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب 

فاشیسم، مجموعه ای است از ایدئولوژی و واکنش ها که می خواهد وفاداری به ملت را با تعریفی انحصاری از ملت بر پایه­ ی مفاهیم زیستی، فرهنگی و یا تاریخی، بالاتر از وفاداری به هر چیز دیگر بنشاند و یک جامعه ­ی ملی بسیج یافته بیافریند.این کتاب درباره چیستی فاشیسم و چگونگی شکل ­گیری و نسبت آن با مفاهیمی همچون "جنسیت" و "طبقه" و "ناسیونالیسم"، با بررسی این مفهوم در سه کشور فرانسه، ایتالیا و آلمان می کوشد چهره ­ای واقعی از آن را بدون هیچ گونه قضاوت سطحی و پیش­داوری نشان دهد.

کوین پاسمور در کتاب فاشیسم به چیستی فاشیسم و چگونگی شکل‌گیری آن می‌پردازد و نسبتش را با مفاهیمی همچون جنسیت، طبقه و ناسیونالیسم توضیح می‌دهد. او در این بررسی از ظهور فاشیسم در کشورهای فرانسه، ایتالیا و آلمان مثال می‌آورد و می‌کوشد از آن چهره‌ای واقعی و بدون قضاوت سطحی و پیش‌داوری نشان دهد.

این کتاب از مجموعه‌ی مختصرمفید است. این مجموعه ترجمه‌ای است از کتاب‌های مجموعه‌ی A Very Short Introduction که انتشارات دانشگاه آکسفورد انتشار آن‌ها را از سال 19955 آغاز کرده است و تعداد عناوین آن تاکنون به بیش از 400 عنوان رسیده است. هرکدام از کتاب‌های مجموعه درآمدی است بر موضوعی خاص که اگرچه برای مخاطب عام نوشته شده، نویسنده‌ی آن از اساتید برجسته‌ی آن رشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات