منو
سبد خرید

فاتح هرات

فاتح هرات
درحال حاضر موجود نمی باشد
فاتح هرات
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 134027 - 77/5
  • وزن: 0.50kg
  • JAN: 2
0 ریال

فاتح هرات

نویسنده: ناصر نجمی
ناشر: گلشائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 390
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت :  در حد نو
 

مروری بر کتاب 

در تاریخ معاصر ایران و خاصه در عصر فرمانروائی قاجارها، هرگاه به غور و بررسی درباره احوالات سرداران و فرماندهان برجسته ای بپردازیم که به جنگ و مبارزه مستقیم و تمام عیار با استعمار بریتانیائی برخاسته اند و عوامل و نیروهای آنها را به سختی در هم شکسته اند، به یک چهره تابناک، یک تصویر برجسته و ممتاز بر میخوریم که در این مقوله مقام و موقع فوق العاده والا و شامخی داشته است.

این چهره درخشان و این شخصیت ممتاز، سلطان مراد میرزا ملقب به حسام السلطنه، فرزند عباس میرزا نایب السلطنه است. حسام السلطنه که در تاریخ ایران به نام فاتح هرات شهرت یافته و حقا نیز شایسته چنین عنوانی بوده است، در چندین مصاف و جنگ بزرگ به خاطر استقرار حاکمیت ایران و حفظ تمامیت خاک وطن شرکت جست.

مراد میرزا حسام السلطنه فرزند عباس میرزا شاهزادهٔ قاجار و حاکم خراسان در زمان پادشاهی ناصرالدین شاه بود.او هم‌زمان با آغاز نقشه انگلیس در جریان جداسازی هرات با قشون خویش رهسپار هرات گشت و توانست آن شهر را محاصره و سپس بار دیگر آن را به خاک ایران باز گرداند.

در اثر این اقدام حاکم هرات به سوی کابل فرار کرد. پسر سلطان حسام میرزا با نام ابوالفتح میرزا مؤیدالدوله داماد ناصرالدین شاه بود ...

ناصر نجمی متولد ۱۲۹۷ و درگذشتهٔ ۱۰ خرداد ۱۳۸۲، نویسنده و مترجم اهل ایران و عضو شورای نویسندگانِ وزارت تبلیغات و رادیو بود. ناصر نجمی از سال‌های آغازین تأسیس تلویزیون در ایران به سخنرانی‌های تاریخی و سیاسی در آن‌ها مشغول بود و این کار را تا واپسین سال‌های عُمر با برنامهٔ «تاریخ معاصر ایران» ادامه داد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب فاتح هرات

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات