منو
سبد خرید

غلبه بر فشارهای روانی

غلبه بر فشارهای روانی
درحال حاضر موجود نمی باشد
غلبه بر فشارهای روانی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91601 - 6/4
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

غلبه بر فشارهای روانی

نویسنده: جکی شوارتز
مترجم: داود نبی پور
ناشر: روزبهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 440
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

این کتاب، پاسخهای مفیدی را پیش پای خوانند گان می گذارد. در آغاز ، این واقعیت مهم را روشن می سازد که فشار عصبی، یک نوع انرژی است فشار نتیجه طبیعی عملکرد های ما بین افراد و تقاضا ها، آرزوها و تعهدات آنها نسبت به دیگران است. مسئولیتها و امکانات زیادی در زندگی وجود دارد که ما نمی توانیم آنها را نادیده بگیریم. باید بیاموزیم که چطور به نحو احسن با آنها زندگی کنیم.

اندیشه منشا ذهنی ندارد بلکه تراوش مغزی است از دیده ها و شنیده ها. عمل اندیشه را توجیه نمی کند بلکه مکمل آن است. چشم از خود پوشیدن و ندیدن ضعف های ناشی از هرگونه فشار روحی عامل تشدید آن است. این کتاب راهنمای عملی است به اندیشه فشارزدایی. استرس (فشار) زنگ خطری است که در خصوص سلامتی جسمی و روحی به صدا درمی آید. این عارضه، عامل اولیه بسیاری از امراض فیزیکی و مشکلات احساسی است. فشار امری طبیعی است. همانند جریان الکتریسیته به تنهایی خنثی است. این نحوه کنار آمدن و کاربرد فشار است که نتایج سازنده یا مخرب آن را تعیین می کند.

اعتراف به وجود فشار به اعتقاد ماهیت و استفاده آگاهانه از انرژی آن می تواند فشار را به عنوان یک دوست و یا یک دشمن معرفی کند. فشار عصبی، واکنش نامشخص رونی و جسمانی است که بدن در مقابل هرگونه نیاز تازه ای که برایش پیش می آید، از خود نشان می دهد. هر مسئله ای خوشایند یا ناخوشایند که در تعادل بدن ایجاد اخلال نماید، عامل فشار عصبی یا منبع فشار محسوب می شود. بیشتر از نیمی از بیماری ها را می توان با فشار عصبی ردیابی کرد.

بیماری های قلبی، زیادی فشار خون، ورم مخاط روده بزرگ، تنگی نفس، بدخوابی، ناراحتی های کلیوی، زخم معده، چاقی غیرطبیعی، اضطراب، افسردگی و حتی سرطان، از بیماری های بسیار شایعی هستند که از فشار ناشی می شوند.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات