غزلیات سعدی ؛ نفیس همراه با قاب

غزلیات سعدی ؛ نفیس همراه با قاب

نویسنده: شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی
ناشر: وزارت ارشاد - کارآفرینان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 225
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی  کاغذ گلاسه

خوشنویس : حسین جعفری تبار

مینیاتور : علیرضا آقامیری

ابو محمد مشرف‌الدین (شرف‌الدین) مصلح‌بن عبدالله‌بن شرف‌الدین شیرازی، ملقب به ملک‌الکلام و افصح‌المتکلمین بی شک یکی از بزرگ‌ترین شاعران ایران است که بعد از فردوسی آسمان ادب فارسی را به نور خیره کننده خود روشن ساخت.

این روشنی با چنان نیرویی همراه بود که هنوز پس از گذشت هفت قرن تمام از تاثیر آن کاسته نشده و شعر این شاعر هنوز پابرجا و استوار است. مهمترین اثر او در نثر، کتاب گلستان است و از میان آثار منظوم او، می‌توان به کتاب بوستان و سعدی‌نامه اشاره کرد. همچنین غزلیات او نیز بسیار مشهور می‌باشد.

غزلیات‌ سعدی‌ مشهورتر از آن‌ است‌ که‌ به‌ سخنی‌ دیگر نیاز باشد. گرچه‌ وسعت‌ نظر و عمق‌ مشرب‌ و توان‌ تصویرپردازی‌های‌ مولوی‌ جای‌ دیگر نشیند و شعر حافظ‌ خود مجموعه‌ای‌ از همان‌ وسعت‌ و عمق‌ و زبان‌آوری‌های‌ بدیع‌ است‌. اما ظرافتکاری‌های‌ سعدی‌ در زبان‌ و نازک‌ کاری‌هایش‌ در عالم‌ خیال‌ هنوز نظیری‌ نمی‌شناسد
. کم‌تر فارسی‌زبانی‌ است‌ که‌ غزلی‌ از او به‌ یاد نداشته‌ باشد و گاه‌گاه‌ سینه‌ را به‌ زمزمه‌ بیتی‌ از او از هرچه‌ غم‌ عالم‌ که‌ هست‌ نزداید. به‌ همین‌ جهت‌ و بسیاری‌ جهات‌ دیگر است‌ که‌ دیوان‌ غزلیات‌ سعدی‌ نیز همچون‌ دیوان‌ حافظ‌ همدم‌ سفر و حضرِ ما بوده‌ است‌.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

غزلیات سعدی ؛ نفیس همراه با قاب

  • 1,800,000ریال
  • 1,440,000ریال

برچسب ها: شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی, کتاب نفیس, شعر فارسی, سعدی, کتب نفیس, تاریخ ادبیات ایران, کتاب غزلیات سعدی؛ نفیس همراه با قاب