كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
غزل،خاک و خاطره

غزل،خاک و خاطره

نویسنده: غلامحسین عمرانی
ناشر: برگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 130
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

غلامحسین عمرانی اواخر دهه ۵۰ شعر گفت و از اواسط دهه ۶۰ برخی سروده‌هایش در نشریات به چاپ رسید. در مجموع پس از انقلاب کارش را با یک تغییر زاویه دید و نگرش به صورت جدی‌تر پی گرفت و همگام با دیگران تا اواخر دهه ۷۰ پیش رفت.

کناره‌گیری او از محافل موجب شد ادامه تحصیل و تحقیق و تدریس در دانشگاه را جدی‌تر بگیرد و پس از حداقل یک دهه دوباره به دنیای شعر برگردد، آن هم همزمان با چاپ۲‌مجموعه شعر با نام‌های «صلت کدام قصیده‌ای ای غزل» و «حرف دلم شبیه غزل‌های حافظ است» که کتاب اول مجموع ۳۸ غزل قصیده و دومی با ۴۹ غزل.

شاعر این مجموعه‌ها هر چند سال‌های دور کتاب‌هایی در قالب نیمایی و غزل به چاپ رسانده بود، اما با چاپ ۲ کتاب جدید درصدد آن بوده تا اثبات کند گاهی وقفه و دوری ازعوامل بازدارنده اجتماعی و ادبی و شخصی برای هر هنرمندی لازم و حتی واجب است.

اول: یک مقایسه کلی و در نگاه اول نشان می‌دهد ۲ کتاب جدید شاعر نسبت به کتاب‌های گذشته بویژه مجموعه غزل او در دهه‌های پیشین یعنی «غزل، خاک، خاطره» تفاوت‌های قابل بحث و نظر جلب‌کن دارد. چه در زبان و چه در نوع نگاه شاعر بویژه پشت این دو کتاب شاعری با دیدی تجربی‌تر دیده می‌شود که حرف‌هایش به تصنع یا فاصلگی بین متن و شاعر نمی‌انجامد، بلکه تمام ابزار بیانی در خدمت درون متنی شعر است و از هر گونه گرایش شعاری به سمت تکنیک پرهیز می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

غزل،خاک و خاطره

  • ناشر: برگ
  • کد کتاب: 51150 - 54/3
  • موجودی: در انبار
  • 65,000ریال

برچسب ها: غلامحسین عمرانی, شعر فارسی, شعر نو, کتاب غزل،خاک و خاطره