منو
سبد خرید

غزالی نامه

غزالی نامه
درحال حاضر موجود نمی باشد
غزالی نامه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 124503 - 48/2
  • وزن: 1.20kg
  • UPC: 150
0 ریال

غزالی نامه

نویسنده: جلال الدین همایی
ناشر: فروغی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 584
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت: درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

شرح حال و آثار و عقاید و افکار ادبی و مذهبی و فلسفی و عرفانی امام ابو حامد محمدبن محمدبن احمد غزالی طوسی

غزالی در سال ۴۷۰ هجری قمری به نیشابور رفت و در آنجا با امام‌الحرمین_جوینی آشنا شد وتا وفاتش که در سال ۴۷۸ هجری قمری بود، ملازمش بود.

تحصیلات غزالی تنها فقه نبود، او در علم اختلاف مذاهب، جدل، منطق و فلسفه هم دانش اندوخت تا آنجا که بر همه اقران خود تفوق یافت. در میان چند تن شاگردان ابوالمعالی جوینی که همگی از علماء و فضلای آن دوره بودند بر همه تقدم یافت و امام‌الحرمین بداشتن چنین شاگردی بخود می‌بالید.

مجاهده غزّالی در راه دین و حقیقت آثار فراوان داشت. روش علمی و عملی او تاثیری عجیب در جامعه اسلام کرد و روی اصلاحات او انقلابی بزرگ پدید آمد. مردم عوامّ که گوسفند شیرده رؤسای روحانی بودند به مقایسه گفتار و رفتار غزّالی با دیگران کم کم از خواب گران بیدار شدند و دیگر زیر بار علمای جاه طلب و فقهای دنیا پرست نمی رفتند و در جستجوی علمای حقیقی بودند.

یک دسته از علما راستی در صدد اصلاح خود برآمدند و جمعی هم مجبور شدند که هرچند به حسب ظاهر و محض جلب خاطر عوام باشد روش خود را عوض کنند. اما آنان که اصلاحات غزّالی را مخالف مقاصد و آرزوهای دنیاوی و سدّ راه جاه طلبی خویش می دیدند او را تکفیر کردند و نسبت مجوسیّت و زندقه و بددینی به او دادند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات