منو
سبد خرید

غرور و تعصب ؛ متن کامل

غرور و تعصب ؛ متن کامل
موجود نمی باشد
غرور و تعصب ؛ متن کامل
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 101530 - 19/2
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 38

غرور و تعصب

نویسنده: جین آستین
مترجم: شاهرخ پورانفر
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 536
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب 

کتاب،دومین داستان جین آستن است. او این داستان را در سال ۱۷۹۶، در حالی که تنها ۲۱ سال داشت, نوشت، اما چاپ آن تا سال ۱۸۱۳ به طول کشید. اکثر منتقدین غرور و تعصب را بهترین اثر جین آستن می‌دانند و خود او آن را «بچه دل بند خود» می‌نامد.با این حال، این کتاب، که ابتدا با نام «تأثرات اولیه» نوشته شده بود، تا مدت‌ها توسط ناشرها رد می‌شد و وقتی پس از ۱۸ سال به چاپ رسید، به جای نام آستن، نام «یک خانم» به عنوان نام نویسنده روی جلد به چشم می‌خورد.

غرور و تعصب بیش از هر چیز داستان عشق الیزابت بنت و آقای دارسی است. رابطه ای که در ابتدا از طرف الیزابت با نوعی تنفر و از طرف دارسی با نوعی بی تفاوتی آغاز شده است.اما گذشت زمان باعث میشود که هر دو متوجه اشتباهاتشان درباره برداشت شان از یکدیگر بشوند. و سرانجام با تمام مشکلاتی که به علت شکاف طبقاتی در سر راهشان وجود دارد نام خود را در عاشقانه های کلاسیک (و البته به لطف جین آستین) جاودانه سازند.

این داستان یک رمان عاشقانه است که با عشق خواهر الیزابت (جین) به همسایه تازه وارد (آقای بینگی) و با بی توجهی و حتی حس نامطلوب الیزابت به دارسی آغاز میشود.تضاد شروع می شود عشق جین در مقابل بی توجهی و حتی انزجار الیزابت، این حس انزجار طول داستان با نوسانی ملایم بالا می رود ولی با با سرعت به عشق تبدیل می شود.

آستین راوی زندگی است.خوشی ها و رنج ها،کاستی ها و ملال ها همه در رمان های او رنگ و بوی زندگی دارند.او از واقعیت های پیرامون خود برای ساختن شخصیت ها و نشان دادن جامعه و تفکر زمانه اش نهایت استفاده را کرده است.الیزابت به نوعی شخصیت اول رمان محسوب میشود و داستان با وجود تکیه نویسنده بر دانای کل بیشتر از پس ذهن او روایت میشود.او بیست ساله است درست همین آستین هنگامی که غرور و تعصب را می نوشت و تا حد زیادی نشان از خلق و خو عقاید نویسنده دارد.الیزابت به نوعی نماینده شخصیت خود آستین در داستان است،شخصیتی ه بر خلاف عرف و فرهنگ غالب جامعه قدم بر می دارد.

همانطور که از هر رمان کلاسیک دیگری انتظار می رود، در غرور و تعصب نیز صاحب منصبان یک جامعه نقش مهمی را در داستان ایفا می کنند.میهمانی ها، میزهای شام، رقص، موسیقی، آواز جز لاینفک این داستانهاست. و غرور و تعصب داستانی از قرن هیجده انگلستان، خانم هایی که به مهمانی می روند، باید خوب پیانو بزنند، و اگر بخت با آنها یار باشد همسری برای خود بیابند. و مردها غرق در منصب خویش و شاید گاهی درگیر عشق! اما این تکرارها از جین استین هرگز ملال انگیز نیست...

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب