دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

غدیریه ؛ پدر نامدار ، فرزند رشید

غدیریه ؛ پدر نامدار ، فرزند رشید

نویسنده: خلیلی
ناشر: تبریز
زبان کتاب: فارسی 
تعداد صفحه: 55
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1311 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو 

 

مروری بر کتاب

شرح و اشعاری درباره غدیر خم

بعضی چیزها ارزش و تأثیرشان زیاد نیست، برای همین هم ماندگاری، یا به تعبیر دیگر، تاریخ مصرف کوتاهی دارند. گاهی هم ماندگاری یک چیز به این دلیل کوتاه است که به گروهی خاص یا دوره ای محدود، اختصاص دارد. اما در مقابل، بعضی چیزها برای همه اند، در همه دوره ها، برای همه زمان ها و مکان ها؛ پس به همین نسبت باقی و پایدار و ماندگارند. اصلا دستور داده شده که حفظ شوند، نگهداری و مراقبت گردند.

اتفاق بزرگی که در سال دهم هجری در منطقه غدیر خم افتاد، برخلاف آنچه که بعضی گمان می کنند، تنها مربوط به مخاطبان آن روز نبود. درست است که مربوط به ولایت امیرالمؤمنینj بود نه فقط دوستی با ایشان، و درست است که اعتقاد به ولایت ایشان برای همه مسلمانان تا روز قیامت، لازمه ایمانشان است و از این جهت هم محدود به آن گروهی که معاصر با ایشان بودند، نبود. اما باید توجه کنیم که مسأله، فقط طرح ولایت امیرالمؤمنینj نبوده است، بلکه معرفی سلسله امامت و مجموعه جانشینان رسول گرامی اسلامk بود که دو ماه و ده روز بعد رحلت می فرمودند و اسلامی که برای رشد و نموش از هیچ کوشش و مجاهدتی دریغ نکردند را به امانت می گذاردند و می رفتند. اسلامی که دامنه حیات و ماندگاریش تا قیامت ادامه پیدا می کند و باید برای حفظ و ترقی اش، فکری اساسی و بنیادین و صددرصدی می شد تا از گزند انحرافات و تحریفات داخلی و یا دشمنی ها و تهدیدهای خارجی محافظت شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات