دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عیسی ، پسر انسان ؛ متن کامل

عیسی ، پسر انسان

نویسنده: جبران خلیل جبران
مترجم: موسی بیدج
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی کاغذ نخودی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

باراباس می گوید: "او را گرفتند و مرا آزاد کردند، او بالا رفت و من فرو رفتم... و من به خوبی می دانم این کسانی که عیسی را به جای من به صلیب کشیدند، مرا به عذابی جاویدان محکوم کردند، زیرا به صلیب کشیدن او یک ساعت بیش تر طول نکشید، اما من تا پایان عمر، صلیب خویش را بردوش می کشم.

جبران خلیل جبران شاعر، نویسنده و نقاش پرآوازه لبنانی با قدرت کلماتش از مرز زمان و مکان می گذرد و با نگاهی که ریشه در حکمت شرق دارد، به آواز خاموش هستی گوش می سپارد. انسان معاصر، در آیینه اندیشه های ژرف او تقابل بین زندگی و مرگ، طبعت و ماورا، زیبایی و زشتی و نگرانی ها و ناکامی های خویش را به تماشا می نشیند. "آنچه امروز به یک زبان می گوییم، آینده با زبان های بی شمار خواهد گفت.

او سرودی سر داد و هیچ کس آن نغمه را دربند نتواند کرد.آن نوا نسل به نسل پر خواهد کشید و سپهر به سپهر برخواهد شد و به یاد لبانی خواهد افتاد که از آنها متولد شد... در روزی بهاری از سال، عیسی در بازار اورشلیم ایستاده و برای انبوه خلق از ملکوت آسمان سخن گفت. او کاتبان و فریسیان را متهم کرد که بر سر راه آنان که دل در هوای ملکوت دارند دام می گذارند و دام چاله می کنند؛ و آنان را نکوهش می کنند... 

 کتاب “عیسی،پسر انسان” نیز همانند بیشتر مجموعه آثار او طیف رنگ‌رنگی است که لایه‌های پنهان حس و ضمیر را می نوازد و حالاتی گوناگون از خلسه و بیداری، از غیبت و حضور، از لمحه و تأمل و از سکر و صحو برمی انگیزد. با این وصف، گاه در خوانش و بازخوانی آن‌ها، جذبه وجد و حال، در عین اندیشگی، روح و وجدان را مسخر می کند.

فهرست 

• یعقوب پسر زبدی
• حنا، مادر مریم
• اساف، معروف به وقایع نگار صور
• مریم مجدلیه
• فلیمون داروگر یونانی
• شمعون، معروف به پطرس
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات