كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عیسی و مریم در عرفان اسلامی

عیسی و مریم در عرفان اسلامی

نویسنده: آنه ماری شیمل
مترجم: محمد حسین خواجه زاده
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی

... من این کتاب را نوشته بودم تا به هموطنانم نشان دهم که چه پل‌های محکمی بین اسلام و مسیحیت وجود دارد، زیرا امیدوار بودم احترامی که مسلمانان برای حضرت عیسی، پسر مریم، قائلند... بتواند به حلقه پیوندی میان این دو دین بدل گردد... "آنه‌ماری شیمل"، نویسنده شرق‌شناس و آلمانی، در کتاب حاضر به بررسی اجمالی جایگاه و نقش عیسی (ع) و مریم (س) در عرفان اسلامی و ادبیات فارسی می‌پردازد.پی‌جویی ردپای مسیح در ادبیات عرفانی اسلامی، نشانگر اشتراکات معنوی در ادیان آسمانی است. 

حضرت عیسی (ع) به عنوان پیامبر، تجسم خصایص بشری، هم‌چون صداقت، پاکی، عشق، نیکوکاری و... است. در ادبیات عرفانی، عیسی (ع) مظهر یک انسان کامل و الگوی یک مرشد واقعی است. این واقعیتی است که مرشدان صوفی طی قرن‌ها و با وجود داشتن اعتقاد به اسلام، به تمجید از عیسی (ع) می‌پرداختند و او را به عنوان یک صوفی کامل معرفی می‌کردند.

به تصریح نگارنده: جای بسی تاسف است که فقط عده کمی از ما می‌دانیم که عیسی (ع) به عنوان "متقدم و پیام‌آور محمد (ص)" در نزد مسلمانان از جایگاه ارزشی والایی برخوردار است هرچند در جزئیات تعصب‌آمیزی، مانند تصلیب و پسر خداوند بودن، تفاوت‌های اصولی وجود دارد در حالی که غربی‌ها از محمد (ص) چهره‌ای منفی ساخته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عیسی و مریم در عرفان اسلامی

  • 250,000ریال

برچسب ها: آنه ماری شیمل, محمد حسین خواجه زاده, حضرت عیسی, حضرت مریم, مسیحیت, عرفان مسیحی, عرفان اسلامی, کتاب عیسی و مریم در عرفان اسلامی