منو
سبد خرید

عکس یادگاری با فوعون

عکس یادگاری با فوعون
عکس یادگاری با فوعون
  • موجودی: موجود
  • مدل: 77438 - 44/2
  • وزن: 0.20kg
120,000 ریال

عکس یادگاری با فرعون

نویسنده: عباس نادری
ناشر: قو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

یادداشت ها و برداشت های سفر مصر

گلاسه ، مصور ، رنگی

نویسنده از همان آغاز اصرار دارد که نمی‌خواهد به سفرنامه‌نویسی معمول روی بیاورد؛ بلکه در تلاش است با شکل، فرم و محتوایی متفاوت به مصر و سفرش بپردازد و در این امر تا حدود زیادی موفق بوده است.

کتاب با تصاویری از اهرام جیزه، اسکندریه و کانال سوئز آغاز می‌شود. نویسنده در آغازین مطلب، نگاه و قلم متفاوت خود را ارائه می‌دهد: «از همین نخستین لحظه‌ نشستن در هواپیمایی مصر، بوی باستان می‌آید. بوی چندین‌هزار سالگی. حتی آرم هواپیمایی مصر، حال و هوای عهد قدیم را در دیده جاری می‌کند؛ یعنی که نشانه‌های فراعنه را. میهمانداران مصری، با نظم و ترتیب‌اند و خوش‌برخورد. یعنی که مو به مو آموزه‌های برخورد با گردشگران را اجرا می‌کنند. با لهجه‌ خاص مصری و تلفظ حرف «‌جیم‌» به ‌«‌گاف‌» و دیگر شیوه‌های لهجه‌ مصری. مدام سر می‌زنند با پرسشی شاید تکراری: چیزی نیاز ندارید؟»

نویسنده یادداشت‌ها و برداشت‌های سفر مصر را در 47 مطلب با عناوین جداگانه به مخاطبان در میان گذاشته است. نثر پخته، شاعرانه و گاه طنازانه‌ او، کتاب را خواندنی کرده است. تصاویر نویسنده که در لابه‌لای کتاب و متناسب با هر مطلب آمده نیز به جذابیت کتاب کمک کرده است.

...و این‌جا «‌خان‌الخلیلی» است، کنار «مسجد الحسین». معروف‌ترین بازار قاهره. نام‌آشنای گردشگران، با 6 قرن قدمت. هر ملیتی را سراغ بگیری، می‌توانی در این بازار بیابی. مغازه‌های رنگارنگ. چه رونقی دارد بازار کسب و کار! و گردشگرانی که می‌خواهند هدیه‌ای به یادگار برند. برای ذائقه‌ همه‌ گردشگران چاره اندیشیده‌اند؛ از لباس‌های منقوش به آثار فرعونی تا کاغذهای پاپیروس. بازار خان‌الخلیلی، عطر پاپیروس دارد. عطری هفت‌هزار ساله‌؛ نقوش مصر باستان بر پاپیروس، یادآور هیمنه‌ای فروریخته. خسته از پیاده‌روی در بازار بزرگ و کوچه‌های باریک خان‌الخلیلی، به ابتدای بازار بازمی‌گردم و در قهوه‌خانه‌ معروف «فیشاوی» لختی درنگ می‌کنم. این‌جا پاتوق روشنفکران مصری در قرون 19 و 20 بوده است؛ جایی مانند «کافه نادری» تهران. حالا فرصتی است برای نوشیدن چای از پس یک‌روز پر فراز و نشیب. بوی نیل می‌آید.»

آن‌چه عکس یادگاری با فرعون را متفاوت کرده، علاوه بر نکات یاد شده، طراحی، گرافیک، چاپ خوب و تصاویر اختصاصی نویسنده از مصر است که چند عکس نیز به صورت تمام رنگی و در کاغذ گلاسه در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات