دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عکس های قدیمی ایران

عکس های قدیمی ایران

مولف:  قاسم صافی گلپایگانی
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 524
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ جلد کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

شامل عكس هاي سیاه و سفید رجال، مناظر، بناها و محيط اجتماعي ایران قدیم

معرفی و فهرست‌کردن عکس‌های تاریخی هر ملتی یکی از ضروریات برای شناخت و معرفی گذشته فرهنگی آن کشور در ابعاد مختلف تاریخی، اجتماعی، مردم‌شناسی، فرهنگ عامه، و بسیاری زمینه‌های دیگر پژوهشی است. عکس های قدیمی، یکی از مهم ترین منابعی هستند که چه در تحقیق تاریخی و جه در پژوهش های انسان شناسی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. 

خوشبختانه، در ایران، فناوری عکاسی همچون فیلم مستند عمدتا به دلیل آشنایی ناصر الدین شاه با این موضوع و همچنین مهاجرت گروهی از روس ها به ایران و روابط جامعه ارمنیان ایران با اروپا، تقریبا همزمان با ابداع آنها، به ایران نیز راه یافتند و عکس های بسیار زیادی از اواخر دوره قاجار به بع برای ما به جای مانده که می توانند همگی منشاء مطالعات زیادی باشند.

در این کتاب 1300 عکس از اشخاص، بناها و مناظر گرد آوری شده و برای هر عکس مشخصات گوناگون ان به دقت ذکر شده است. نمایه های کتاب ابزارهای خوبی هستند که برای یافتن شخصیت ها و محل ها می توانند به کار روند.

اصل عکس ها در گنجینه کتاب های خطی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران محفوط است. از اصل عکس ها نیز فیلم تهیه شده است. خواستار هر کدام از عکس ها کافی است با مشخص نمودن شماره عکس از روی این فهرست به میکروفیلم های مربوط مراجعه کند و با توجه به مقررات مخصوص در کتابخانه مرکزی دانشگاه، درخواست تکثیر عکس از روی فیلم را بنماید مجموعه عکس های معرفی شده در این کتاب قبلا به خانواده معیر الممالک تعلق داشته و بسیاری از آ«ها از عمس های اختصاصی و انتشار نایافته است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات