منو
سبد خرید

عکاسان و عکاسی

عکاسان و عکاسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
عکاسان و عکاسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 118208 - 48/1
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 13 = 17
0 ریال

عکاسان و عکاسی

نویسنده: وازریک درساهاکیان - بهمن جلالی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 141
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

این اثر هفت مقاله از شش عکاس بزرگ جهان است که در آنها عکاسی نه‌فقط به عنوان تکنیکی برای ثبت تصویر، بلکه به مثابة یک رسانه مورد بررسی قرار گرفته است؛ رسانه ای که با مختصات ویژة خود در میان تمامی ابزارهای بیانی دیگر جایگاهی مستقل دارد.

در مجموع، مقالات این کتاب را می توان در مباحث فلسفة عکاسی و جامعه شناسی عکاسی جای داد. هانری کارتیه- بروسون، عکاس فرانسوی، می گوید: "موفقیت عکاس به میزان فرهنگ عمومی شخص، به نظام ارزشی شخص و به روشن اندیشی و چالاکی شخص بستگی دارد. بیش از هر چیز از تدابیر مصنوعی ای که خلاف زندگی است باید ترسید.

و این مقالات به این فرهنگ عمومی و نظام ارزشی و روشن اندیشی و چالاکی عکاسان می­پردازد. عکاسی پدیده ای هنری و در عین حال علمی است که این دو جنبه در طول پیشرفت حیرت انگیز آن، از صناعت و مهارت فردی تا شکل گیری به عنوان یک رسانه و هنری مستقل، همواره به هم پیوسته و جدایی ناپذیر بوده اند.
هر گاه اکتشافی تازه یا ابداع و اختراعی جدید در تکنیک ثبت تصویر صورت گرفته، عکاسی میدان نفوذ خود را در زندگی وسعت بیشتری بخشیده است.

فهرست

برنیس آبوت
ادوارد اشتایخن
آنسل آدامز
هانری کارتیه بروسون
و. یوجین اسمیت
ماینور وایت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات