کتاب عوامل بیماری زای عفونی ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب سلامت انتشارات مرسل

عوامل بیماری زای عفونی

نویسنده: رضا رزاقی - زهرا سلیمانی - منصوره مومن هروی - علیرضا شریف
ناشر: مرسل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

مروری بر کتاب

بیماری های عفونی ۲

علیرغم پیشرفت‌های چشمگیری که درچندین دهه اخیر در امر درمان و پیشگیری حاصل شده است بیماری‌های عفونی از علل عمده مرگ ومیر و ناتوانی باقی‌مانده و مسئول وخامت شرایط زندگی میلیون ها نفر در سراسر جهان به شمار می‌روند. بیماری های عفونی مکرراً مهارت‌های تشخیصی پزشکان را به مبارزه می‌طلبند و باید در تشخیص افتراقی کلیه سندرم‌هایی که هر یک از سیستم‌های بدن را گرفتار می‌سازند د رنظر گرفته شوند.

برخی از پیشگامان علم پزشکی با ورود داروهای ضد میکروبی معتقد شدند که بیماری‌های عفونی به زودی از بین رفته و تنها از نظر تاریخی ارزشمند خواهند بود اما همگام با پیشرفت در ساختن داروهای جدید و مؤثر ،میکروب‌ها نیز قدرت گریختن از چنگال بهترین سلاح‌ها را یافته‌اند و با استراتژی‌های جدید بقا به ضد حمله دست می‌زنند. مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها با سرعت هشدار‌دهنده ای دربین تمامی پاتوژن‌های پستانداران به وجود می‌آید.

نقش عوامل عفونی در اتیولوژی بیماری‌ها‌یی که قبلاً تصور می‌شد غیر عفونی هستند روز به روز بیشتر شناخته می‌‌شود.
سادگی ساختار ژنتیکی بسیاری از عوامل عفونی باعث می‌شود که سریعاً دستخوش تغییرات شوند که به‌نوبه خود سبب تغییرات مداوم در تظاهرات بالینی عفونت ها می گردد .به علاوه تغییرات محیط و میزبان می‌تواند جمعیت‌های جدید را نسبت به یک عفونت مشخص مستعد سازد وحشت از ناشناخته‌ها به بهترین وجه در پاسخ به یک جمعیت نسبت به ظهور یک اپیدمی را نشان می‌دهد به ویژه وقتی امواج اپیدمی بدون علت مشخص ایجاد شوند مثل سارس، پاندمی آنفلونزای H1N1.

قدرت عوامل بیماریزا در بروز راه‌های نوظهور وغیر منتظره پزشکان را ملزم می‌سازد تا در برخورد با یک بیماری نامشخص برخوردی علمی و هوشیارانه داشته و با دید باز عمل کنند. پدید آمدن پاتوژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک‌ها و کم بودن رده‌های جدید داروهای ضد میکروبی باعث شده که بعضی به این نتیجه برسند که ما درحال ورود به عصر پس از آنتی‌بیوتیک هستیم ما با ظهور بیماری‌های جدید از جمله ایدز ،سارس ،هپاتیت سی و عفونت با ویروس ابولا و وبا گسترش مجدد بیماری‌های عفونی قدیم مثل سل، وبا، طاعون تحت تهدید قرار گرفته‌ایم. هر قدر روش های درمانی ما هشیارانه بوده باز هم قدرت ما در ایجاد روش‌های مقابله با دریایی از میکروب‌ها که ما را احاطه کرده‌اند کافی نیست تعداد کثیر و سرعت متحول شدن شان اعجاب‌انگیز است علی رغم تولید واکسن‌های جدید،آنتی بیوتیک‌های جدید یا پیشرفت ارتباطات جهانی و روش‌های جدید برای درمان و پیشگیری از بیماری‌های عفونی میکروب‌های پاتوژن هم به‌نوبه خود به ابداع استراتژی‌های جدید خود ادامه می‌دهند و مبارزه پایان‌ناپذیر و دینامیک برای ما ایجاد می‌کنند.

در این کتاب سعي شده براي دسترسي راحت‌تر دانشجويان و دانش‌آموختگان پزشكي به يك درسنامه جامع عفوني، كليه بيماري‌هاي شايع عفوني در يك مجموعه گردهم آمده و اين گامي باشد هر چند كوچك در جهت اعتلاي طب عفوني.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عوامل بیماری زای عفونی

  • ناشر: مرسل
  • کد کتاب: 73301- 84/3
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 220,000ریال

برچسب ها: رضا رزاقی, زهرا سلیمانی, منصوره مومن هروی, علیرضا شریف, بیماری های عفونی, پزشکی, عفونت های باکتریایی, عفونت های ویروسی, عفونت های انگلی و قارچی, بیماری های عفونی, کتاب عوامل بیماری زای عفونی