منو
سبد خرید

عناصر سینمای آندرئی تارکوفسکی

عناصر سینمای آندرئی تارکوفسکی
2 تا 3 روز آینده
عناصر سینمای آندرئی تارکوفسکی
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • مدل: 92561
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 20
0 ریال

عناصر سینمای آندرئی تارکوفسکی

نویسنده: رابرت برد
مترجم: احمد فاضلی شوشی - داوود عبدالملکی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 292
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر بررسی عناصر سینمای تارکوفسکی کارگردان و فیلم ساز برجسته روسی است. از مشخصه های فیلم های او ، معناگرایانه بودن با زمینه های متافیزیکی به همراه برداشت های بلند ، نامتعارف بودن در ساختار دراماتیک و استفاده هنرمندانه از فن فیلمبرداری است. تارکوفسکی بر آن بود واقعیت را با همه قابلیت ها و احتمالاتش ضبط و ثبت کند.

اما رابِرت بِرد که به لحن سینمایی تارکوفسکی بیشتر از معنای استدلالی فیلم هایش نظر دارد ، عناصر سینمای تارکوفسکی را در چهار بخش ، متناظر با عناصر چهارگانه طبیعت ، یعنی خاک ، آتش ، آب و باد ، بررسی و تحلیل کرده است. در سه فصل اول با عنوان خاک به بررسی شرایط مادی دنیای تارکوفسکی می پردازد ، مانند : نظامی که در آن کار کرد ، فضاهایی که خلق کرد و پرده ای که وی به آن عمق معناداری بخشید.

سه فصل بعدی آتش به جنبه های استدلالی فیلم های تارکوفسکی می پردازد. فصل های هفت تا نه آب بر ساختار خود تصویر متمرکزند که تجربه حسی و خود زمان را در خطی پیوسته ، منفرد از نما ، که تارکوفسکی در دل اصول زیباشناسی خود قرار داده بود ، نقش می کند. نویسنده در فصل پایانی با تمرکز بر فیلم ایثار از جو نامحسوس دنیای سینمایی تارکوفسکی ، که شرایط فضایی ، مادی ، استدلالی و زیباشناختی فیلم هایش را با جنبه احساس برانگیز استعداد درهم می آمیزد سخن گفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات