كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
علی کیست ؟

علی کیست ؟

نویسنده: فضل الله کمپانی
ناشر: دارالکتاب اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 466
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 14

 

مروری بر کتاب

امیر المومنین(ع) برادر پیامبر و تربیت یافتهی دست ایشان بود و به عنوان اولین مسلمان، خدمات نظامیاش باعث برپایی اسلام شد و رسول خدا(ص) با نصوص مختلفی او را امام پس از خویش معرفی نمود وی پس از پیامبر در نتیجه ی غوغای سقیفه حق مسلم او را غصب کردند و در مدت خلافت کوتاه خود دچار جنگهای گوناگونی با قاسطین و مارقین و ناکثین بود .

فضائلش از زبان مبارک حضرت رسول اکرم(ص) به حدی بود که ترس از کفر امت مانع بیان کامل آن شد و خلافتش پیش از نبی اکرم (ص) با دلائل و قرائن محکم به اثبات رسیده است و بلیغتر از زبان ایشان ، زبانی در کام بشریت نچرخیده است . مولف سه بخش اول کتاب را به زندگانی آن حضرت اختصاص داده و بخش چهارم را به شخصیت و مکارم اخلاق ایشان و اثبات خلافت بلا فصل امام (ع) را در بخش پنجم آورده است و در بخش ششم اولاد و اصحاب ایشان را ذکر کرده است و گوشه ای از سخنان یکتا سخنور دنیا را دربخش پایانی کتاب آورده است .

فهرست

بخش یکم: در زمان پیغمبر (ص)
بخش دوم: پس از پیغمبر صلی الله علیه و آله
بخش سیم: دوران خلافت علی علیه السلام
بخش چهارم:شخصیت و مکارم اخلاق علی علیه السلام
بخش پنجم: اثبات خلافت بلا فصل علی علیه السلام
بخش ششم: اولاد و اصحاب
بخش هفتم: از سخنان علی علیه السلام

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

علی کیست ؟

  • 0ریال

برچسب ها: امام علی, فضل الله کمپانی, تاریخ اسلام, اخلاق اسلامی, حضرت علی, شیعه, کتاب علی کیست ؟