کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
علی و فرزندانش

علی و فرزندانش

نویسنده: طه حسین
مترجم: محمدعلی شیرازی
ناشر: گنجینه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

به زندگی امام علی علیه السلام و دوران حکومت ایشان و نیز سیاست و بدعت های دشمنان ایشان و دوران فرزندان ایشان میپردازد.

هیچ کدام از خلفا مقدم بر علی (ع) مانند او خلافت خود را شروع نکرده اند زیرا هیچ کس از اصحاب پیغمبر ( ص ) جز آنچه از سعد بن عباده سر زد با خلافت ابی بکر مخالفت نکرد، باز هیچ کدام از آنها مخالف با عمر عثمان نبود، ولی علی (ع)، جماعتی از یاران پیغمبر را که در هنگام وفات ازآنها راضی بود و بیشتر آنها نوید بهشت داد ، ملاحظه می کند با بیعت او مخالفت می کنند ؛ بعضی از آنها قصد کناره گیری از فتنه و بلوا دارند ، و عده ای می خواهند در صدد جنگ با او برآیند .

ابتدا در برابر حاکمیت حضرت علی (ع )، مثلث طلحه ، زبیر و عایشه خود را نشان داد . طلحه و زبیر یاران سابق و عایشه همسر پیامبر ( ص ) بودند . آنها به شرایط موجود رضایت نداشتند. اما در سرزمینهای دور از مدینه ، در شام ، معاویه و شامیان در تدارک جنگی بزرگ علیه امام بودند . نه معاویه به حاکمیت حضرت علی ( ع ) و نه مردم شام به برتری مردم عراق رضایت می دادند . جامعه جوان و آرمانی اسلام که نزاع قدرت ، فتوحات ، انباشت ثروت وجنگهای داخلی را تجربه کرده بود کم کم آماده انشعاب های جدی فکری و دینی نیز می شد. برایند این تجربه ها، ظهور خوارج بود که از اساس جامعه را به چالش کشاند .

این مخالفان سه جنگ؛ جمل ، صفین و نهروان را به حکومت اسلامی تحمیل کردند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

علی و فرزندانش

  • ناشر: گنجینه
  • کد کتاب: 93061 - 5/2
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: حضرت علی (ع), طه حسین, محمدعلی شیرازی, تاریخ شیعه, امام علی, تاریخ اسلام, شیعه, کتاب علی و فرزندانش