كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
علی (ع) و معاویه

علی و معاویه

نویسنده: ورژ هافکین
مترجم: ابراهیم زمانی آشتیانی
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 660
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1395 ~ 1381 - دوره چاپ: 2~1 

 

مروری بر کتاب  

در این کتاب 'ورژ هافکین 'نویسنده اتریشی زندگی حضرت علی (ع) را از شبی که به جای پیامبر (ص) در بستر خفت تا نقشه دشمنان نقش بر آب گردد تا رسیدن به خلافت, جنگ صفین و سرانجام شهادت باز می‌گوید . بخشی از کتاب به شرح حوادث پس از شهادت آن حضرت اختصاص دارد .

 بعد از آنکه امیرالمومنین(ع) در مدینه با اصرار مردم خلافت را قبول کردند و عده زیادی از انصار و مهاجر با ایشان بیعت کردند، برخی ها مثل طلحه و زبیر با وجود اینکه با امام علی (ع) بیعت کرده بودند ولی پیمان را شکستند و جنگ علیه امام زمان را شروع کردند. معاویه که در آن زمان از سوی عثمان به عنوان استاندار شام فعالیت می کرد می خواست گردنکشی کند و امیرالمومنین (ع) نیز نامه ای برای او نوشتند و به وسیله پیک به شام ارسال کردند.

 کتاب شامل نامه‌های متقابل حضرت علی(ع) و معاویه می باشد که به همراه اسناد و مدارک تاریخی آن و شرح و تحلیل هر یک ارائه شده است. این نامه‌ها در سه فصل تدوین شده و شامل: نامه‌هایی که هنگام به خلافت رسیدن آن حضرت و قبل از جنگ صفین برای گرفتن بیعت، حفظ وحدت اسلامی و... نوشته شده بود، نامه‌های امام جهت افشای چهره‌ معاویه و آگاهی مردم شام از حقانیت خود و نامه‌های امام پسس از واقعه سر نیزه‌ کردن قرآن از سوی سپاه شام و درباره داوری و حکمیت و حوادث پس از آن تا زمان شهادت آن حضرت، می‌باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

علی (ع) و معاویه

  • 0ریال

برچسب ها: امام علی, ورژ هافکین, ابراهیم زمانی آشتیانی, تاریخ اسلام, معاویه, شیعه, کتاب علی (ع) و معاویه, علی و معاویه