كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
علوم انسانی و برنامه ریزی توسعه

علوم انسانی و برنامه ریزی توسعه

نویسنده: رضا داوری اردکانی
ناشر: فردایی دیگر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 319
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب

جامعه جدید به علوم انسانی نیازمند است و جامعه های در حال توسعه بیش تر به آن نیاز دارند و بدون آن راهی به جایی نمی برند. اگر کارشناسان کشورمان بگویند با ارزش های خود علوم انسانی را می سازیم، باید از این سخن استقبال کرد.

دکتر داوری اردکانی، مولف کتاب در مقدمه می نویسد: «من هم چهل سال است که می اندیشم آیا علوم انسانی دیگری غیر از آن چه هست امکان دارد؟ باید به این امکان فکر کرد وگرنه، کسی که از علوم انسانی چیزی نمی داند چگونه علوم انسانی نو بسازد؟ هر علم جدیدی در دامن علم قدیم پدید می آید. اگر علوم انسانی باید متحول شود، این تحول و به اصطلاح «گسست اپیستمولوژیک» در آثار دانشمندان این علوم ظاهر می شود و این مهم را به عهده اغیار نمی توان گذاشت.»

این نوشتار دربرگیرنده مقالاتی است که دشواری مسایل سیاست علم، رغبت دانشمندان و صاحب نظران به پژوهش و لزوم تأمل و بر حذر داشتن جاهلان از دخالت در علم را نشان می دهد. مقالاتی که می توانند به مباحث گوناگون و جاری در ایران امروز که پیرامون علوم انسانی و اجتماعی طرح می شوند، وضوح بیشتری ببخشند و به مخاطبان خود یادآور شوند که پیش و بیش از هر چیز در این عرصه باید مسایل و پرسش ها را جدی گرفت و محققانه و با جدیتی تام و تمام گام در راه نهاد.

داوری در بخشی از کتاب می نویسد، ما می توانیم بپرسیم که آینده مان چه صورتی خواهد داشت و برای سیر در راه آینده چه امکاناتی داریم و چه می توانیم بکنیم، چرا که این بررسی ها شاید حداقل به قوام چیزی که آن را علم اجتماعی بومی می خوانند، بینجامد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

علوم انسانی و برنامه ریزی توسعه

  • 300,000ریال

برچسب ها: رضا داوری اردکانی, علوم انسانی, جامعه شناسی توسعه, توسعه اجتماعی, توسعه سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب علوم انسانی و برنامه ریزی توسعه