دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

علم زندگی ، راهنمای زندگی سالم با طب آیورودای ماهاریشی

علم زندگی ، راهنمای زندگی سالم با طب آیورودای ماهاریشی
-20 %

علم زندگی

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: هایده قلعه بیگی
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 383
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ جلد پشتی کتاب رد تاخوردگی مختصری دارد


مروری بر کتاب

دانشی برای حفظ کامل سلامت ذهن و بدن - مصور

کتاب حاضر مجموعه ای است از خرد فرزانگان باستان که اکنون با جدیدترین تجربیات پزشکان به روز شده است و روش هایی برای بازسازی بدن در رویارویی با بیماری به ما ارائه می کند.این کتاب در واقع راهنمای زندگی سالم با طب آیورودای ماهاریشی است. این علم همان پزشکی کهن هند است که سابقه آن به پنج هزار سال پیش برمی گردد که در اصل دانشی بوده که فرزانگان و خردمندان و دائی آن را با توجه به درون خود کشف کرده بودند و اکنون تحریفات و زواید آن زدوده شده است.

این کتاب نخستین کتاب راهنمای عملی جهت مهار کردن نیروی شفا بخش ذهن می باشد. نوشته ای بر پایه مبانی آیورودا یا آیورودا (به مفهوم«علم زندگی»در متون سانسکریت). شیوه درمانی ذهن/ بدن، با بیش از پنج هزار سال قدمت، که اخیرا تحت عنوان «آیورودای ماهاریشی» احیا شده است. با اینکه مجموع بدن خود را به شکل ماده و جامد تصور می کنیم، در حقیقت بیشتر به رودخانه ای شباهت دارد که دائما در حال دگرگونی است. هر پنج روز یکبار، لایه های معدی نو می شوند.

در هر پنج هفته، دارای پوست تازه می شوید. تقریبا 98 درصد از تعداد کل آتم های موجود در بدن، سالانه تعویض می گردند. ظاهرا چنین به نظر می آید که همان آدم قبلی هستیم، اما در واقع همانند ساختمانی می باشیم که یکایک آجرهای آن مرتبا تعویض می شوند. روش پزشکی آیورودای ماهاریشی به ما ابزاری می دهد که در آن سطحی که هر روز مجددا و از نو زاده می شویم دخالت کنیم. اصول راهنمایی آیورودای ماهاریشی بر این پایه است که ذهن عمیق تر تاثیر را بر روی بدن می گذارد و رهایی از بیماری وابسته به ارتباط ما با هوشیاری درونی ما می باشد. اگر تعادل در آگاهی برقرار شود این تعادل به جسم نیز منتقل می شود.

این مرحله از هستی بیش از هر گونه ایمنی فیزیکی، قادر به ایجاد سطح بالاتری از سلامت می باشد. علم زندگی راهنمای قدم به قدم پزشکی ذهن / بدن براساس نیازهای فردی می باشد. با تعیین نوع بدن خود به کمک پرسشنامه داخل کتاب و اجرای رژیم های مربوط به آن و کاستن از فشارهای عصبی و انجام تمرینات بدنی و سایر اعمال لازم ارائه شده در کتاب، شما به بازسازی تعادل مورد نیاز بدن با طبیعت و به زبان دیگر به ایجاد سلامت کامل می پردازید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات