كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
علم تاریخ در گستره ی تمدن اسلامی

علم تاریخ در گستره ی تمدن اسلامی

نویسنده: صادق آئینه وند
ناشر: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 697
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

تاریخ را از دو حیث می توان مورد بحث قرار داد: یا از این جهت که علم حوادث گذشته ی حیات بشری است یا از این لحاظ که علم قوانین این حوادث است؛ یعنی قوانینی که مدبر ماضی؛ حال و آینده بشر است.
در مورد اول؛ تاریخ به معنای اخص مورد نظر است.
در مورد دوم؛ فلسفه ی تاریخ یا علم الاجتماع خوانده می شود.

این پژوهش در دو قسمت و هر قسمت در چند بخش نگارش یافته است.قسمت اول که شامل هفت بخش می باشد به موضوعاتی مانند تعریف تاریخ و فایده های آن، اسلامیت علم تاریخ و اسباب پیدایش آن، ساخت ها و سبک های تاریخ نگاری در اسلام، شعبه ها و شاخه های علم تاریخ در اسلام، دانش های کمک کار در تاریخ نگاری اسلامی، مکتب های تاریخ نگاری در اسلام ، اصول تاریخ نگاری و قواعد نقد تاریخ در اسلام پرداخته است.قسمت دوم هم در دو بخش با موضوع علم تاریخ در نوشته های مورخان فارسی نویس و عربی نویس نگارش یافته است.در پایان هم فهرست کاملا مفصلی آورده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

علم تاریخ در گستره ی تمدن اسلامی

  • 0ریال

برچسب ها: صادق آئینه وند, مقالات تاریخی, فلسفه تاریخ, تمدن اسلامی, تاریخ اسلام, فلسفه اسلامی, کتاب علم تاریخ در گستره تمدن اسلامی