كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
علم الجمال و جمال در ادب فارسی

علم الجمال و جمال در ادب فارسی

نویسنده: سیمین دانشور - مسعود جعفری
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 403
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

در کتاب حاضر، به بازنگری و تدوین رساله «علم الجمال و جمال در ادب فارسی»، اثر «سیمین دانشور» پرداخته می‌شود. این رساله در دو بخش تنظیم شده است: بخش نخست، دربردارنده چکیده افکار فلاسفه و هنرمندان بزرگ دنیا درباره جمال و هنر است.

در این بخش مباحثی که در «علم الجمال» مورد مطالعه قرار می‌گیرد، از قبیل: زیبایی، هنر، ماهیت و فلسفه جمال و... از نظرهای مختلف و براساس مکتب‌های مختلف هنری، مورد توجه قرار گرفته است. در بخش دیگر از فلسفه جمال از نظر فلاسفه شرق و ایرانی و از هنر ایران و وصف جمال در شعر فارسی،‌ سخن به میان آمده است.

همچنین در این رساله، مطالعه‌ای تطبیقی میان فلسفه جمال غربی و فلسفه جمال در ایران ارائه شده و به وجه تمایزات و تشابهات این دو نظام فلسفی نیز اشاره شده است. لازم به ذکر است در ابتدای این رساله، شرح حالی کوتاه از سیمین دانشور نیز آورده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

علم الجمال و جمال در ادب فارسی

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 101839 - 25/2
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال

برچسب ها: سیمین دانشور, مسعود جعفری, مقالات ادبی, نقد ادبی, ادبیات فارسی, تاریخ ادبیات فارسی, ادبیات قدیم ایران, کتاب علم الجمال و جمال در ادب فارسی