کتاب عقل و احساس فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات افق

عقل و احساس

نویسنده: جین آستین
مترجم: شهرزاد لولاچی
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 431
اندازه کتاب: جیبی سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب 

عقل و احساس ، سرگذشت دو خواهر است که در شرایط مشابه، رفتارهای گوناگونی دارند. چه طور رفتارهایی؟! واقعا لازم است بگویم؟ اسم کتاب به قدر کافی گویا نیست؟

نویسنده می‌خواهد با نشان دادن تفاوت‌های این دو خواهر، تفاوت‌ زندگی‌ها و سرانجام‌هایشان، به خواننده پند بدهد. اما نه با صراحت رنجاننده نویسندگان پیش از خودش. این پندگویی چنان با لحن شوخ و سرزنده نویسنده آمیخته شده که تقریبا به چشم نمی‌آید. خود من، فقط وقتی به فصل آخر رسیدم متوجه شدم که چه قدر دوست دارم شبیه یکی از آدم‌های قصه باشم؛ همان کسی که خانم نویسنده برتر می‌داندش و می‌ستایدش.

«عقل و احساس» ، اولین رمان جین آستین است و درست مثل بقیه رمان‌ها او، بیش از هر چیزی، درونیات انسان‌ها را توصیف می‌کند. اما باز هم نه با آن شیوه پیش‌گو مآبانه نویسندگان پیش از خودش؛ نه با عباراتی مثل «الینور فکر کرد»، «ماریان حس کرد» و «مارگرت متوجه شد».  دوشیزه آستین، همه این‌ها را کم کم و غیرمستقیم، از لابه‌لای رفتارها و گفتارهای آدم‌ها داستان بیرون می‌کشد و پیش روی خواننده می‌گذارد؛ طوری که انگار خودش آفریننده این آدم‌ها و احساسات و اندیشه‌هایشان نبوده بلکه فقط آن‌ها را کشف کرده‌است.

گاهی، همین طور که دارید گام به گام کشف‌های او را پی می‌گیرید، به یکی از دور و بری‌های خودتان برمی‌خورید یا حتا به خودتان؛ اتفاقی که برای من افتاد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عقل و احساس

  • ناشر: افق
  • کد کتاب: 45260
  • موجودی: در انبار
  • 420,000ریال
  • 375,000ریال

برچسب ها: جین آستین, شهرزاد لولاچی, داستان های انگلیسی, کتاب عقل و احساس