كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
عقرب‌ها را زنده بگیر

عقرب‌ها را زنده بگیر

نویسنده: قباد آذرآیین
ناشر: افراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 182
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

رمانی است که از زبان یک نوجوان جنوبی روایت می‌شود و او در آن ماجراهای زندگی‌اش را به خاطر می‌آورد.
نویسنده در این اثر شمایی از وضعیت طبقه فرودست در دوران پهلوی دوم و مصائبی که این طبقه اجتماعی داشته است را نشان می‌دهد.
رمان از سه فصل «آغاز»، «میانه» و «فرجام» تشکیل شده است و هر کدام از این فصل‌ها هم به صورت اپیزودیک روایت می‌شود.

...«از بخت سگی دامادمان، نه قوم و خویش ما کراواتی بودند، نه کس و کار او... اما عمرن هیچ کدام خودشان را از تک و تا بیندازند. کراوات صد تا دست گشته بود و حسابی خیس و مچاله شده بود... دامادمان را می‌گویی، کاردش می‌زدی خونش در نمی‌آمد... کراوات سبز گلدارش را زمان فعلگی توی شیخ‌نشین‌ها خریده بود. دامادمان به کراوات می‌گفت گِروات.

عروسی، تو حیاط دایی بزرگه بود. درندشت و ولنگ و واز. جان می‌داد برای «دستمال‌بازی» زن‌ها و «چوب‌بازی» مردها... شکر خدا، داشتیم خواهر بزرگه را از سرمان باز می‌کردیم. آخر او دیگر باید می‌رفت پی بختش... تا شش تای بعدی هم خدا بزرگ بود... خواهر بزرگه سی و پنج سال را شیرین داشت - بین خودمان بماند، یک بار داده بودیم سنش را کم کرده بودند.

آن وقت‌ها یکی از قوم و خویش‌هامان تو آمار کاره‌ای بود، حرام از یک دندان سالم تو دهن خواهر بزرگه!... حالا صورت مردانه و پُرپشم و پیله‌اش به کنار...»

... نخستین داستانم به نام «باران» در سال 1345 در نشریه‌ی بازار چاپ رشت منتشر شد و پس از آن داستان‌های بسیاری در نشریات ادبی آن دوران مثل خوشه، فردوسی، نگین، آیندگان و... منتشر کردم.

در سال 1357 نخستین کتابم به نام «سیری در آن سوی پل» را برای نوجوانان به چاپ رساندم. کتاب بعدی من «راه که بیفتیم ترسمان می‌ریزد» بود که زیرنظر علی‌اشراف درویشیان منتشر شد.در سال 1379 مجموعه داستان «حضور» و سال بعد مجموعه داستان «شراره‌ی بلند» را به چاپ رساندم.

تک داستان «ظهر تابستان» از این مجموعه برنده‌ی جایزه‌ی گلشیری شد. کتاب بعدی من مجموعه داستان «هجوم آفتاب» بود که نامزد دریافت جایزه‌ی کتاب سال و جایزه‌ی جلال آل‌احمد شد، همچنین تندیس جایزه‌ی مهرگان و جایزه‌ی کتاب فصل را به‌دست آورد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عقرب‌ها را زنده بگیر

  • ناشر: افراز
  • کد کتاب: 99133 - 108/3
  • موجودی: در انبار
  • 38,000ریال
  • 34,000ریال

برچسب ها: قباد آذرآیین, داستان های فارسی, کتاب عقرب‌ها را زنده بگیر