کتاب عقاید یک دلقک  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات گلشائی

عقاید یک دلقک 

نویسنده: هاینریش بل
مترجم: احمد خورسندی آقایی
ناشر: گلشائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 297
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2 

 کیفیت : عالی 
 

مروری بر کتاب 

در این چند هفته آخر، مهمترین تمرینی را که یک دلقک باید انجام دهد، یعنی تمرین حرکات صورت را انجام نداده بودم، دلقکی که اساساً با حرکات اعضای صورتش باید تماشاگر را جذب کند، می‌بایستی سعی کند دائماً عضلات صورتش را تمرین دهد. قبلاً همیشه پیش از شروع تمرین، مدتی روبه‌روی آینه می‌ایستادم و درحالی که زبانم را از دهان خارج می‌کردم، خودم را از نزدیک نظاره می‌کردم تا احساس بیگانگی را از بین ببرم و به خودم نزدیکتر شوم.

بعدها دست از این کار برداشتم و بدون اینکه از عمل خاصی کمک بگیرم، حدود نیم‌ساعت در روز به خودم می‌نگریستم و این کار را آنقدر ادامه می‌دادم که حضور خودم را نیز از یاد می‌بردم:
از آنجایی که در من تمایلات خودستایی وجود ندارد بارها در زندگی‌ام چیزی نمانده بود که کارم به جنون بکشد.

بعد از انجام این تمرین‌‌ها خیلی راحت وجود خودم را فراموش می‌کردم، آینه را برمی‌گرداندم و اگر بعداً در طول روز به شکلی تصادفی خودم را در آینده می‌دیدم، وحشت می‌کردم. 

آن کسی را که در آینه می‌دیدم، مردی غریبه در حمام یا دستشویی منزل من بود، کسی که نمی‌دانستم آیا او موجودی جدی است یا مضحک، مردی با بینی دراز و صورتی بسان ارواح و آن وقت بود که از ترس تا آنجا که توان داشتم با سرعت پیش ماری می‌رفتم تا خودم را در چشمان او نظاره کنم تا از واقعیت وجود خویش مطمئن شوم. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عقاید یک دلقک

  • ناشر: گلشائی
  • کد کتاب: 83822 - 108/1
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 125,000ریال

برچسب ها: هاینریش بل, احمد خورسندی آقایی, داستان های آلمانی, داستان های کلاسیک, کتاب عقاید یک دلقک