منو
سبد خرید

عطش مبارزه ؛ سه جلدی

عطش مبارزه ؛ سه جلدی
عطش مبارزه ؛ سه جلدی
عطش مبارزه ؛ سه جلدی
-15 %
عطش مبارزه ؛ سه جلدی
عطش مبارزه ؛ سه جلدی
عطش مبارزه ؛ سه جلدی
عطش مبارزه ؛ سه جلدی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 112192 - 101/7
  • وزن: 2.00kg
3,485,000 ریال
4,100,000 ریال

عطش مبارزه

نویسنده: سوزان کالینز
مترجم: شبنم سعادت
ناشر: افراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1290
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 ~ 1389 - دوره چاپ: 3 ~ 1

 

مروری بر کتاب

هیجان و دلهره ای مداوم... نمی توانستم از خواندنش دست بکشم.» استیون کینگ برنده شدن مشهورت می کند. باخت به معنای مرگ حتمی است. در تصویری تاریک از آینده ی نزدیک، برنامه ی تلویزیونی واقعی و ترسناکی در حال رخ دادن است. دوازده پسر و دوازده دختر مجبورند در رویدادی زنده که «مسابقات عطش مبارزه» نامیده می شود، ظاهر شوند. تنهایک قانون وجود دارد: بکش یا کشته می شوی. وقتی کتنیس اوردین شانزده ساله قدم پیش می گذارد تا جای خواهرش را در مسابقات بگیرد، آن را به چشم حکم مرگ می بیند. اما کتنیس قبلا نیز در شرق مرگ بوده است. برای کتنیس تلاش برای زنده ماندن عادتی همیشگی شده است... 

سوزان کالینز، 48 ساله و مادر دو فرزند، بیشتر عمر و جوانی خودش را صرف نوشتن برنامه‌های تلویزیونی بچه‌ها کرده است. اما در سه‌گانه «عطش مبارزه» قدرت تخیلی عظیمی برای رنج و خشونت از خود نشان داده است.

کتاب‌ ، تصاویری آینده‌نما از پایتختی درخشان و پیشرفته و زندگی بدوی و صنعتی منطقه گرسنه و فقیر که تحت سلطه پایتخت است، در کنار هم می‌چیند. در مراسمی موسوم به «برداشت و جمع‌آوری» دو نوجوان از هرکدام از این مناطق تحت سرکوب به‌صورت اتفاقی انتخاب می‌شوند تا در مسابقات «عطش مبارزه» شرکت کنند؛ مسابقه سالانه تلویزیونی‌ای که در آن بچه‌ها تا سر‌حد مرگ با یکدیگر و هیولاهایی که تغییر و جهش ژنتیکی داشته‌اند، مبارزه می‌کنند، مثل گلادیاتورهای رومی در یک مسابقه تلویزیونی واقعی و پر‌زرق‌و‌برق.

قهرمان 12 ساله این سه‌گانه، کتنیس، وقتی مجموعه شروع می‌شود دختری سرسخت است و آنقدر گرفتار تلاش برای زنده ماندن و بقاست که فرصتی برای پرداختن به مشغولیات ذهنی خاص نوجوانان ندارد. در همان صفحه اول، به گربه خانگی‌شان نگاه می‌کند و خیلی سرد و بی‌احساس تلاش نافرجامش برای «خفه کردنش داخل یک سطل آب» را به‌ خاطر می‌آورد. وقتی به کتاب آخر می‌رسیم، او یک انقلاب را هدایت می‌کند.

می‌توانید حدس بزنید که سه‌گانه «عطش مبارزه» چقدر نوجوانان را مسحور کرده است. شگفت‌آورتر اینکه به‌گفته صاحبان کتابفروشی‌ها تعداد زیادی از بزرگسالان کتاب‌ها را برای خودشان می‌خرند یا همراه بچه‌هایشان می‌خوانند. کالینز می‌گوید موضوع «عطش مبارزه» یک شب که داشته کانال‌های تلویزیون را عوض می‌کرده و بین یک مسابقه تلویزیونی واقعی و فیلمی از صحنه‌های جنگ عراق این کانال و آن کانال می‌کرده، به ذهنش خطور کرده است.

یک نقد آشکار خشونت، این مجموعه مساله جنگ را شخصی و انسانی می‌کند، و خواننده را وادار می‌کند روی نقش خود به عنوان یک بیننده بی‌تفاوت و بی‌احساس عمیق فکر کند.

کتنیس اوردن از مسابقات «عطش مبارزه» جان سالم به‌در بردحالا کاپیتول می‌خواهد انتقام بگیرد.

اشتعال کتاب دوم از سه‌گانه‌ی دلهره‌آور عطش‌مبارزه به‌نظرِ استنفی مه‌یر «فوق‌العاده» است.
تایمز آن را «یک داستان درجه‌یک» می‌نامد که «بزرگ‌سالان هم دوست‌اش دارند.» استیون کینگ «نمی‌توانسته از خواندنش دست بکشد».ساندی تلگراف آن را «ترسناک و درعین‌حال مفرح» می‌داند.
لس‌آنجس تایمز آن را «مسحورکننده، تخیلی و خزنده» معرفی می‌کند.
ریک ریوردین می‌گوید: «تقریباً عالی‌ترین داستان ماجراجویانه‌ای است که تاکنون خوانده‌ام.»
فایننشال‌تایمز از آن به‌عنوان «ورودی عالی و درخور به مجموعه‌ی آثار داستانیِ خشونت‌بار پساآخرزمانی» یاد می‌کند.

فهرست

کتاب‌ اول : عطش مبارزه
کتاب‌ دوم : اشتعال
کتاب‌ سوم : زاغ مقلد

 

جوایزی که این کتاب برنده شده است

کتاب رِد هاوس

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات