منو
سبد خرید

عطر ؛ سرگذشت یک جنایتکار

عطر ؛ سرگذشت یک جنایتکار
درحال حاضر موجود نمی باشد
عطر ؛ سرگذشت یک جنایتکار
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 94071 - 85/5
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 22
0 ریال

عطر 

نویسنده: پاتریک زوسکیند
مترجم: مهدی سمسار
ناشر: مترجم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

سرگذشت یک جنایت کار

در سده هیجدهم در فرانسه موجودی می زیست که باید او را از درخشانترین و نفرت انگیزترین نوابغ ای قرن - که نوابغی از این قبیل در آن کم نبودند- به شمار آورد. این سرگذشت یکی از «درخشان‌ترین» و «نفرت‌انگیزترین» نوابغ قرن هجدهم است که به‌گواهی نخستین سطرهای داستان در «دشمنی با نوع بشر» و «بدسرشتی» و «ناپاکی»، چیزی کم از دیگران نداشت؛ اما، درعین‌حال، «پهنه‌ی نبوغ و بلندپروازی»‌اش به «قلمرو فرار و ناپیدایِ بوها» محدود می‌شد.

این سرگذشت یکی از «درخشان‌ترین» و «نفرت‌انگیزترین» نوابغ قرن هجدهم است که به‌گواهی نخستین سطرهای داستان در «دشمنی با نوع بشر» و «بدسرشتی» و «ناپاکی»، چیزی کم از دیگران نداشت؛ امّا، درعین‌حال، «پهنه‌ی نبوغ و بلندپروازی»‌اش به «قلمرو فرّار و ناپیدایِ بوها» محدود می‌شد.

باور کنید داستانی درباره‌ی کوچه و خیابان‌های آلوده و بدبوی پاریسِ قرنِ هجدهم، داستانی‌ست سرشار از «بو» و البته که پرداختن به دنیای شگفت‌انگیز «بوها»، اگر ناممکن نباشد، کاری‌ست بس دشوار.

می‌شود خیال کرد که جنابِ نویسنده، «پاتریک زوسکیند»، شامه‌ی تیزی دارد و بوهای خوش و ناخوش را به‌سرعت تشخیص می‌دهد و می‌شود خیال کرد که بخشی از تجربه‌های حسّیِ داستان، بخشی از اظهارنظرهای «ژان‌باپتیست گرونوی»، نتیجه‌ی همین شامه‌ی تیز «زوسکیند» است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات