كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
عصر زرین فرهنگ ایران

عصر زرین فرهنگ ایران

نویسنده: کریستوفر فرای
مترجم: مسعود رجب نیا
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 332
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 3

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

هدف این کتاب، که دنباله "میراث باستانی ایران" است، بازگفتن رویدادهای فتوحات عربان در ایران و آسیای میانه و سخن گفتن از نتایج این کشورگشایی ها نیست، بلکه بیان نظریات کلّی مردم سرزمین های گشوده شده، نسبت به جهانگیران عرب و آیین اسلام است. این کتاب با سرگذشت عربان و اسلام در شرق و علل برافتادن ساسانیان نیز سروکار دارد.

ایرانیان بی گمان فرهنگ کهن خویش را نگاه داشتند، امّا اسلام را نیز پذیرفتند که برای آنان پدیده ای شد بس بیشتر از یک دین و بدان بسیاری از چیزها افزودند که تنها از روزگار کهن سرچشمه نمی گرفت. موضوع شایان بررسی دیگر همانا پیدا آمدن زبان شعر نو فارسی است در ماوراءالنهر و نه در سرزمین فارس. ایرانیان شرقی ضرورت درآمیختن زبان فارسی و عربی را دریافتند و در نتیجه یک زبان فارسی نو اسلامی درآمیخته با عربی پدید آمد. هنرها و پیشه ها در دودمان های ایرانی را نیز در این کتاب می توان یافت.

 

فهرست

گذشته و حال و آینده
ایران ساسانی
آسیای میانه پیش از حمله عرب
فتوحات عرب در ایران
هنرها و پیشه ها
دودمانهای ایرانی
برتری یافتن ترکان
واژه های فارسی در عربی
فرقه های کفر و دین اسلام و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عصر زرین فرهنگ ایران

  • ناشر: سروش
  • کد کتاب: 100486 - 89/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کریستوفر فرای, مسعود رجب نیا, آثار باستانی ایران, تاریخ تمدن ایران, تاریخ فرهنگی ایران, تاریخ هنر ایران, کتاب عصر زرین فرهنگ ایران