دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عصر انقلاب دموکراتیک ؛ دو جلدی

عصر انقلاب دموکراتیک ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد

عصر انقلاب دموکراتیک 

نویسنده: رابرت روزول پالمر
مترجم: حسین فرهودی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1350
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

تاریخ سیاسی اروپا و آمریکا ۱۷۶۰ تا ۱۸۰۰

رابرت روزول پالمر برای علاقه‌مندان به تاریخ نام ناشناخته‌ای نیست. در کارش استادی تمام‌عیار و بدون تردید یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مورخان دوران ما بود. البته حدود دو دهه از مرگ او می‌گذرد (وفات: سال 2002 م.)، اما آثارش همچنان معتبرند و از سوی اساتید و مدرسان برای مطالعه و آشنایی بهتر با تاریخ جهان پیشنهاد می‌شوند. هنوز برخی جملاتش هم جالب‌اند و هم شایسته تأمل.

 «عصر انقلاب دموکراتیک» نیز کتابی دو جلدی است و پالمر در آن، سال‌های پیش و پس از انقلاب‌های فرانسه و امریکا (دهه‌های پایانی قرن هجدهم، یعنی از 1760 تا 1800 میلادی) و تجربه جوامع غربی در مواجهه با این دو تحول بزرگ را به تفصیل روایت می‌کند. پالمر متخصص این دوره از تاریخ بود. در انتشار جلدهای اول و دوم کتاب به زبان اصلی، چندسالی فاصله افتاد .

این اثر جامع در یک بررسی تاریخی فوق العاده به ریشه یابی تحولات اجتماعی جوامع اروپایی بعد از رنسانس می پردازد و با نگاهی تحلیلی جهان غرب امروزین را در قالب تاریخ آن تشریح و کالبد شکافی می کند .ریشه های انقلاب امریکا و به طبع آن انقلاب های اروپا.

درباره انقلاب آمریکا و انقلاب فرانسه و مقدمات نهضت اصلاحات پارلمانی در انگلیس و جنبشهای ایرلند و همچنین در موضوع هیجانهای چند کشور اروپایی در عصر انقلاب که ملل انگلیسی زبان کمتر از آنها آگاهی دارند، کتابهای جسیم و بسیار زیادی نوشته شده است. مقصود این کتاب آن است که تمامی این سرگذشتهای ملی را در یک تالیف گرد بیاورد.

از این رو قسمت عمده آن بر استفاده از آثار دیگران استوار می باشد به استثنای پاره ای قسمتها خصوصا فصل اول، نهم، چهاردهم و پانزدهم که توانسته ام نتایج تحقیقات و تجسسات خاصی را که خود کرده ام، در آن محل استفاده قرار بدهم. این قسمت از روی رسالات تحقیقی و بررسی های مخصوص و مجموعه اسناد و متون تاریخی، که دانشمندان در بسیاری کشورها طی سالیانی دراز به چاپ رسانیده اند، فراهم آمده. بنابراین کتاب حاضر نمونه ای است از آنچه اخیرا تجزیه و تحلیل تاریخی نام گرفته و چنانکه روش تجزیه و تحلیل اقتضا دارد، لازم دیده ام مراجع و مستندات را به تفصیل و حتی گاهی یکایک نشان دهم...

فهرست 

جلد اول : دعوت به مبارزه
جلد دوم : کشاکش و نبرد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات