منو
سبد خرید

عشق ، کار و منزلت در عصر مدرن

عشق ، کار و منزلت در عصر مدرن
-13 %
عشق ، کار و منزلت در عصر مدرن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142281 - 57/1
  • وزن: 0.20kg
425,000 ریال
490,000 ریال

عشق ، کار و منزلت در عصر مدرن

نویسنده: آلن دوباتن
مترجم: شقایق نظرزاده
ناشر: فرمهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 167
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 4


مروری بر کتاب

مصور

کتاب حاضر ترجمه ای است از سمینارهایی که آلن دوباتن در باب مضامینی که با کتاب هایش و نه لزوما محدود به آنها ارائه کرده است. وقتی از فلسفه سخن به میان می آید اغلب مفاهیم غامض و نام های بزرگ به ذهن متبادر می شود. واقعیت هم معمولا جز این نیست. فلسفه اگر چه همۀ ما را زمانی شیفتۀ خود می کند، اندک تعدادی از ما را آنقدر متعهد به ادامه می دارد که به فراخوان نبرد ذهنی اش پاسخ مثبت بدهیم.
مضامین این سخنرانی ها درست مثل کتاب های کوششی است در راستای پیوند فلسفه با زندگی روزمره. دوباتن در این سخنرانی ها از عشق های نافرجام رمانتیک و چرایی شکست های مکررمان می گوید. از نقش رسانه می گوید و می کوشد بی اینکه مفاهیم هزار بار مکرر در باب خیانت رسانه ها را یادآوری کند، به ما بیاموزد خبرها را چطور بخوانیم که مصرف کنندۀ صرف نباشیم. بی اینکه ضعف و ترس ناشی از زندگی مدرن را بی اهمیت بداند و جستجو در یافتن جواب سرگشتگی هایمان را در کتاب های خودیاری به سخره بگیرد، از نقش یگانۀ هنر در غلبه بر ناکامی روزمره می گوید.

از تأثیر بی بدیل طراحی و معماری بر روح و روانمان سخن می گوید و مهم تر از همه ملال زندگی روزمره را به رسمیت شناخته و شکوه آن را گوشزد می کند. اگر خوانندۀ کتاب های تسلی بخشی های فلسفه، جستارهایی در باب عشق، هنر چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند  و جز آن بوده باشید خواندن این مقالات در حکم صیقلی است بر آموخته هایتان و اگر این مواجهۀ نخست شما با دوباتن باشد، به قطع هر مقاله محرک خواندن کتاب از او خواهد بود.


فهرست

در باب رومانتیسیزیم
اضطراب منزلت
آینده ی عشق
در باب رسانه
زندگی خردمندانه در عصر دیجیتال
در باب هنر
در باب طراحی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات