منو
سبد خرید

عشق و پول

عشق و پول
عشق و پول
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130132 - 116/2
  • وزن: 0.30kg
450,000 ریال

عشق و پول

نویسنده: ارسکین کالدول
مترجم: احمد کریمی
ناشر: پرنده آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 285
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

داستان نویسنده ای است در یکی از دهات خوش آب و هوای جنوب امریکا که یک ناشر پول پرست او را به آنجا فرستاده تا اینکه با آسایش خیال به نوشتن کتاب بپردازد و از این طریق ناشر بتواند از شهرت و کتب وی سود کلانی را کسب نماید. این ناشر همواره نگران اینست که مبادا اتفاقی نویسنده مشهورش را از نوشتن باز دارد. بالاخره او که در شرق امریکا بسر می برد تصمیم می گیرد سری به نویسنده بزند تا اینکه از نزدیک ببیند این نویسنده تا چه اندازه ای در کارش موفق بوده و بنوعی او را به بیشتر نوشتن تشویق نماید. پس از این ماموریت ناشر پس از سفارشات فراوان به نویسنده بر می گردد.

این نویسنده تنها روزی به دیدار یکی از دوستانش که در آن دهکده با هم طرح دوستی ریخته اند می رود . وی صاحب یک بار است و از جمله زنی که در آنجا مشغول خدمت و رسیدگی به مشتریان است. در اینجاست که چشم نویسنده بعد از مدتها که با زنش متارکه نموده چشمش بیک زن می افتد و با خود می اندیشد که در دنیا به غیر از نویسندگی و کسب شهرت چیز های دیگری هم وجود دارد .

او نیز به این نکته پی می برد که جذبه و کششی که در انسان هاست با کشش و تمایل شهرت و پول دار شدن یکسان نیست و هر یک راه جداگانه ای دارد.طی مراحلی چند نویسنده موافقت این زن مشکل پسند که بعد ها معلوم می شود ازشوهر جدا شده و صاحب دختری خرد سال نیز هست را کسب نموده و با وی طرح دوستی می ریزد.

آنطور که بعد ها معلوم می شود این زن عاشق جوانی است که کارشان بالاخره به ازدواج می انجامد ولی مادر جوان بخاطر تهی دست بودن زن به این ازدواج روی خوشی نشان نمی دهد و آنقدر پسر را در تنگنا قرار می دهد که کار به طلاق می انجامد . زن که در باطن هنوز فریفته جوان است دست دخترش را گرفته راهی خانه یکی از اقوام می شود ، به امید آنکه یکروز جوان قبلی دو باره با او ازدواج نماید و بهمین دلیل هر گونه تقاضای ازدواج از طرف هر مرد دیگری را رد می کند و با این سابقه ذهنی است که زن را در حال حاضر در این بار به کار اشتغال دارد.

باری ، آشنایی نویسنده با زنی است که وصف وی گذشت ولی تا خواننده به این اطلاعات دست یابد نصف کتاب " عشق و پول" سپری شده است و در اینجاست که خواننده در پی آنست که عاقبت کار بالاخره به کجا می انجامد.. نویسنده کتاب تا اینجای کار تکنیک جالبی را بکار برده و بهمین دلیل خواننده با ولع خاص داستان را دنبال می کند.کوتاه سخن اینکه نویسنده جوان شب را با این زن سپری می کند و هر چه اوقات را با وی بیشتر سپری می کند متوجه می شود به او علاقمند تر می شود. در اینجا آوارگی و در بدری نویسنده جوان آغاز می شود و فکرش در جایی که نیست نوشتن کتاب و جلب رضایت ناشرسمج است....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات