كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عشق و نفرت

عشق و نفرت

نویسنده: دیوید من
مترجم: الهام حاجی باقری - حسنعلی میرزابیگی
ناشر: فراگفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

کتاب حاضر از منظر روان کاوی به بررسی عشق و نفرت می پردازد.چنین به نظر می رسد که، نوشتن در مورد چنین احساسات باطنی ، بیشتر در حیطه ی شعر و شاعری قرار می گیرد تا علم.

شاید این نوعی تناقض باشد، چطور یک نفر می تواند هم کسی را دوست داشته باشد و هم از او متنفر باشد؟ برای بحث در مورد این موضوع باید بین ثبات منطقی و سازگاری روانی تمایز قائل شویم. تنفر از کسی که دوستش دارید می تواند یک تجربه باثبات باشد اما درمورد سازگاری روانی مشکلاتی ایجاد می کند.عشق و نفرت

عشق و تنفر معمولاً کاملاً متضاد همدیگر قلمداد می شوند؛ در این مورد، نمی توان بدون درگیر شدن در تناقض منطقی درمورد تنفر از کسی که دوست داریم صحبت کنیم. دو بحث کلی در این زمینه ایجاد می شود. اول اینکه عشق مقیاس بسیار وسیعتری نسبت به تنفر دارد زیرا به ویژگی های بسیار بیشتری از آن چیز اشاره می کند. درنتیجه، در تنفر آن چیز اصولاً عامل بدی است اما در عشق آن چیز هم خوب و هم جذاب است. دوم اینکه، هر احساس انواع مختلفی دارد (و انواع عشق بسیار بیشتر از نفرت هستند) و هر نوع نمی تواند متضاد دقیق انواع مختلف احساس دیگر باشند.

عشق و نفرت تجربیاتی متضاد نیستند، بلکه تجربیاتی متفاوت اند:در بعضی جنبه ها شبیه به هم و از بعضی جنبه ها با هم تفاوت دارند. بنابراین وقتی کسی رابطه خود را رابطه ای عشقی-نفرتی می نامد، ممکن است به ویژگی های مختلف هرکدام از این تجربیات اشاره داشته باشند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عشق و نفرت

  • ناشر: فراگفت
  • کد کتاب: 83338
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: دیوید من, الهام حاجی باقری, حسنعلی میرزابیگی, روانشناسی عشق, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی روابط, ارتباط زن و مرد, زناشویی, عشق, کتاب عشق و نفرت