منو
سبد خرید

عشق و مرگ در کشوری گرمسیری

عشق و مرگ در کشوری گرمسیری
-16 %
عشق و مرگ در کشوری گرمسیری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128106 - 8/2
  • وزن: 0.30kg
295,000 ریال
350,000 ریال

عشق و مرگ در کشوری گرمسیری

نویسنده: شیوا نایپل
مترجم: مهدی غبرایی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ : 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

اوبری سنت پیر، فرزند برده‌داری ماجراجو با راه‌اندازی یک کتاب‌فروشی به خیال خودش می‌خواهد کشوری استعمارزده را از فقر و فلاکت و نکبت به رستگاری برساند. در برابر او همسرش دیانا که هندی‌تبار و مهاجر است قرار دارد. او ظاهرا واقع‌بین‌تر است اما بسیار دلسرد و سرخورده می‌نماید. این زن و مرد در این کشور دور افتاده از یاد رفته، به همراه عده‌ای دیگر با دلمشغولی‌های سترون و رو به بن‌بست خود سرگردانند و بیهوده دست‌وپا می‌زنند.

داستان‌ها و نوشته‌های نایپل همه این موضوع را فریاد می‌زنند که جهان سوم در لفافی از تمدن دروغ پیچیده شده است. دروغ‌های تمدن عقیم اروپایی، دروغ آزادی و برابری و این سوال را که جهان سوم باید چه آینده‌ای بسازد که با گذشته پرافتخارش هماهنگ باشد؟ نایپل تا زمان مرگش در ۱۹۸۵ ناظر تیزبین جهان سوم بود.

"شیوا نایپل برادر کوچک‌تر و.س نایپل بود که درسال ۱۹۸۵ از دنیا رفت. از او ۳ رمان و ۳ غیر رمان به جا مانده که این رمان آخرین آن‌هاست. او هم مانند برادر بزرگش از راویان پست کولونیالیسم (پسا استعماری) است و به زعم برخی بیش از برادر بزرگ با شخصیت‌های روایت هم‌دردی می‌کند.

در این رمان که در کشوری خیالی (برگردان گویان) می‌گذرد، اوبری سنت پیر شخصیت اصلی که فرزند برده‌داری ماجراجوست، اکنون با دایر کردن یک کتاب‌فروشی از فقر و فلاکت و نکبت و حکومت‌‌های فاسد را به فلاح و رستگاری برساند. در برابر او همسرش دیاناست از تباری هندی و مهاجر که ظاهرا واقع‌بین‌تر، اما دلسرد و سرخورده است و این دو همراه عده‌ای دیگر در این کشور دورافتاده‌ی از یاد رفته با دل‌مشغولی‌های سترون خود سرگردانند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات