كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
عشق و سلطنت

عشق و سلطنت

نویسنده: موسی نثری همدانی
ناشر: آوای مهدیس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 649
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

زندگی کوروش کبیر

عشق و سلطنت در مورد زندگی شگفت انگیز کوروش کبیر است که به صورت زیبایی ان بزرگمرد را معرفی کرده، قسمتی از ان هم در مورد یگانه عشق کوروش کبیر اسنپوی می باشد.البته این کتاب منحصراً متعلق به کوروش کبیر نیست، بلکه به رابطه ی عشق و سلطنت در آن دوران میپردازد و در این کتاب عاشق و معشوق و ازدواج زیاد پیدا میشود.

رمان عشق و سلطنت نگاهی است تاریخی به ورود پارس ها به قلمرو مادها و غلبه پارس ها بر مادها و تشکیل حکومت هخامنشیان با همه شکوه و عظمتی که در نقش برجسته های شهر پارس ، تخت جمشید می بینیم. اما کنار این وقایع مضبوط تاریخی ، رخدادهایی واقع می شود که عمدتا ریشه در عواطف انسان دارد و این بار ، تارخی از زاویه عاطفه انسانی و اتفاقا لطیف ترین آنها یعنی عشق نوشته شده است و همین عشق است که زمینه ساز وقایعی می شود که امپراتوری را بنیاد می نهد و حکومتی را سرنگون می سازد.

در هر حال هر چه جزمی بیندیشیم هرگز نخواهیم توانست عنصر عاطفه را از عرصه روابط انسانی کنار بگذاریم که عاطفه در وجود ما به ودیعت نهاده شده است ، و آن هم با چه لطافت و چه ظرافتی. تاریخ را بی عشق نوشتن، انکار واقعیتی است که پژوهش را ناقص می گرداند...

کوروش کبیر از نوادگان هخامنش و بنیانگذار سلسله شاهنشاهی هخامنشیان بود. او حدود 60 سال پیش از میلاد مسیح پس از آنکه با لشکر اندکش در مقابل سپاه عظیم استیاک (آژی دهاک) قد علم کرد و با یاری اورمزد بر او پیروز شد، به قصد ایجاد عدالت و برابری و برانداختن بساط ظلم و ستم، اداره ایران را برعهده گرفت و امپراتوری خود را بنا کرد. شناخت کوروش علاوه بر اینکه ما را در هزاره سوم با این شخصیت مهم تاریخی آشنا می کند، تصویری از روزگار ایران در عهد باستان، نگرش های مردم، نحوه ملک داری، جنگ ها و بسیاری جزئیات دیگر پیش رویمان می گذارد.

موسی نثری همدانی این کتاب را در سه بخش به رشته تحریر درآورد. سلطنت کوروش، ستاره لیدی و شاهزاده بابل بخش های کلی کتاب هستند که داستان زندگی، حکمرانی و سرگذشت کوروش کبیر را به زبانی نزدیک به روایت داستانی بازگو می کند. نویسنده با احاطه کاملی که به تاریخ و منابع معتبر تاریخی دارد، خواننده را در فضایی زنده و واقعی غوطه ور می کند و او را به اعصار گذشته ایران می برد. در این روایت تاریخی، وضعیت جامعه ایران، اساطیر و ادیان ایرانیان، اوضاع ممالک مجاور، دلبستگی ها و عاشقانه ها، رنج ها و مصائب فردی کوروش، دیدگاه های کوروش درباره حکومت داری و شرایط زیستی و جغرافیایی ایرانیان توصیف شده است

هنوز سپیده نزده بود که تمام برج و باورهای شهر سلطنتی بابل و یک سوم آن آتش گرفت و بابل به تصرف ایرانیان درآمد. در آن روز کامبیز - بزرگ ترین - کار را انجام داد: تصرف کلده و برج و باورهای شهر. که این جوان شجاع در مدت چند ساعت انجام داد و به جای بابلیان، سربازان شجاع ایران در بالای برج ها بودند. دو چیز برخلاف میل و نقشه کورس واقع شده بود: اول آتش گرفتن عمارت و دیگر کشته شدن بالتازار... زیرا که کورش نمی خواست سلاطینی را که بر آن غلبه می کند به قتل برساند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عشق و سلطنت

  • 1,050,000ریال
  • 945,000ریال

برچسب ها: موسی نثری همدانی, داستان های فارسی, داستان های تاریخی, هخامنشیان, کتاب عشق و سلطنت