كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عشق و نومیدی

عشق و نومیدی

نویسنده: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک)
مترجم: ناصر ایراندوست
ناشر: افشاری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 98
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1333 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ عطف کتاب چسب خوردگی مختصری دارد
 

مروری بر کتاب

مجموعه داستان و شعر 

در ده‌های بیست و سی قرن گذشته، کارهای اشتفان سوایگ بیش از هر نویسندۀ آلمانی‌زبان خوانده می‌شد. کتاب‌هایش شمارگانی میلیونی داشتند و به بیش از ۵۰ زبان ترجمه شده بودند.  شاید دانستن این موضوع جالب باشد که خوانندگان بی‌شماری که چنان با هیجان کتاب‌های او را تهیه می‌کردند، از کدام طبقۀ اجتماعی برخاسته بودند. از آنجا که هیچ تحقیق تجربی وجود ندارد، باید به مشاهدات افراد و حدس و گمان‌های کم و بیش منطقی استناد کرد.

یکی از دیگر دلایل بسیار مهم در محبوبیت اشتفان تسوایگ، نویسندۀ اتریشی، برای ایرانیان در آن دوره رواج داستان‌های پاورقی بود. انتشار رمان‌های بلند در مجله‌های مطرحی همچون «خواندنیها» به صورت پاورقی بسیاری را با مترجمی آشنا کرد که بی‌تردید هنوز هم نام او در خاطر بسیاری مانده است، منظورم ذبیح اله منصوری است که به‌رغم ترجمه‌های اقتباس گونه سهم بسیاری در علاقه‌مندی قشر متوسط اجتماع به مطالعه و داستان بلند داشته است و شاید بتوان هنوز هم ادعا کرد که دارد.

دلیل دیگری که باعث محبوبیت آثار تسوایگ در جهان و ایران شده است، موضوع‌های ضد جنگ او و مبارزه‌اش با خشونت طلبی است. هرچند این نویسنده خودش باور دارد که «صلح طلبی در زمان صلح کاری بیهوده، در زمان جنگ نشان جنون، در زمان صلح نشان فقدان قدرت و در زمان جنگ حاکی از درماندگی» است، در همۀ آثارش می‌کوشد که جنگ و خشونت را نفی کند. تردیدی نیست که به‌رغم این گفته، در آن دوران اشغال ایران پس از جنگ دوم جهانی و پیامدهای ناشی از جنگ انگیزه‌ای برای مترجمان آثار اشتفان تسوایگ بوده است.

فهرست

عشق و نومیدی
دلباخته
ماجرای غم انگیز
تنها مانده
بی سامان
شاعره
زن
مادر دردمند
چند شعر 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عشق و نومیدی

  • 270,000ریال

برچسب ها: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک), ناصر ایراندوست, داستان های اتریشی, داستان های آلمانی, کتاب های نایاب, کتاب عشق و نومیدی