كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عشق همیشه زیباست

عشق همیشه زیباست

نویسنده و مترجم: شجاع الدین شفا
ناشر: صبحدم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: 
رقعی سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب 

در این مجموعه سرگذشت نامه 24 تن از شاعران زن جهان در گذشته و نمونه‌ای از اشعار هر یک به طبع رسیده است.

اسامی تنی چند از این شاعران عبارت است از: سافو، لویز لابه، کریستینا روستی، کارمن سیلوا، شوشینگ، ماری نوئل، گابریلا مسیسترال، خوانا ایبابورو، رنه ویوین و الفونسینا استورونی.

...کریستینا روزتی در خیابان ۳۸ شارلوت (در حال حاضر خیابان ۱۰۵ هالام ) واقع در لندن از گابریل روزتی، یک شاعر و تبعید شده سیاسی از واستو در آبروزو ایتالیا و فرانس پولیدوری، خواهر جان ویلیام پولیدوری، دوست لرد بایرون، متولد شد ، او دو برادر و یک خواهر داشت : دانته یک هنرمند و شاعر با نفوذ و ویلیام و ماریا هر دو نویسنده. کریستینا ، کوچکترین عضو خانواده یک کودک پر جنب و جوش بود. او اولین داستان خود را به مادرش دیکته کرد قبل از این که نوشتن بیاموزد.

روزتی از سال ۱۸۴۲ بیشتر به تقلید از شاعران مورد علاقه اش شروع به نوشتن و شعر گفتن کرد. از سال ۱۸۴۷ او شروع به گفتن شعر در قالب هایی مانند غزل، سرودها و ترانه های مذهبی بیشتر به شکل روایت از کتاب مقدس ، قصه های عامیانه و زندگی قدیسان کرد. آثار اولیه او اغلب از تأمل در مرگ و از دست دادن، در قالب رمانتیک بود. او اولین دو مجموعه شعر خود را در سال ۱۸۴۸ هنگامی که او تنها ۱۸ سال داشت ( " ترس مرگ در میان " و " ترس قلب در میان ")، در مجله انجمن ادبی لندن نشر کرد. او آثار ادبی خود را از آوریل سال ۱۸۵۰ با نام ادبی " الن آلین " به مجله ادبی جوانه، که توسط برادرش ویلیام تدوین میشد ارائه میکرد این زمان به عنوان آغاز زندگی حرفه ای شناخته می شود.

مشهورترین مجموعه او، " دیو بازار و اشعار دیگر " ، سال ۱۸۶۲ منتشر شد، زمانی که او سی و یک ساله بود. این مجموعه ستایش های گسترده، با توجه به زن بودن شاعر آن برانگیخت. هاپکینز، سوینبرن و تنیسون کار او را مورد تحسین قرار دادند و با مرگ الیزابت بارت براونینگ در سال ۱۸۶۱ روزتی جانشین او طبیعی شد. شعر " شهرت " او که یکی از آثار شناخته شده روزتی است مورد ستایش بسیار قرار گرفت. هر چند که ظاهراً در داستان آن در مورد سوتصادف دو خواهر با دیو بود منتقدان این اثر آن را در جنبه های گوناگون تفسیر کرده اند: به نظر می رسد که این اثر به عنوان یک تمثیل در مورد وسوسه و رستگاری است، شرحی بر نقشهای جنسیتی در دوره ویکتوریا است و یک اثر در مورد تمایل وابسته به عشق شهوانی و رستگاری اجتماعی است. روزتی داوطلبانه از سال ۱۸۵۹ تا سال ۱۸۷۰ در آسایشگاه مریم مجدلیه در هایگیت، که پناهگاهی برای روسپی سابق بود و ممکن است در آنجا بوده باشد که اثر " بازار دیو " توسط زنان سقوز کرده به او الهام شده. شباهتهایی در اثر او با " انجماد ملوان باستانی " اثر کالریج با توجه به مضامین مذهبی از وسوسه، گناه و رستگاری از طریق درد و رنج در هر دو شعر وجود دارد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عشق همیشه زیباست

  • کد کتاب: 52937 - 6/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سافو, لویز لابه, کریستینا روستی, کارمن سیلوا, شوشینگ, ماری نوئل, گابریلا مسیسترال, خوانا ایبابورو, رنه ویوین, الفونسینا استورونی, شجاع الدین شفا, شعر انگلیسی, شعر فرانسوی, شعر آلمانی, تاریخ ادبیات, شعر, کتاب عشق همیشه زیباست