دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عشق هرگز کافی نیست

عشق هرگز کافی نیست

نویسنده: آرون تی بک
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: مترجم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 6

کیفیت : در حد نو ؛ برخی سطور حدود 50 صفحه از کتاب با مداد خط کشی شده است _ صفحات 101 و 102 کتاب افتادگی دارد

 

مروری بر کتاب 

شیوه های نو برای حل مشکلات زناشویی و خانوادگی بر اساس شناخت درمانی

نویسنده در این کتاب به مشکلاتی می پردازد که زمانی غیرقابل حل به نظر می رسیدند اما با "شیوه های نو برای حل مشکلات زناشویی و خانوادگی براساس شناخت درمانی" وقت آن رسیده که از سد معضلات عبور کنیم! کتاب ، پاسخی است به این پرسش‌ها، پاسخی که جوهره آن را به سادگی می‌توان در یک کلام خلاصه کرد: تفاهم!

آیا تاکنون از خود پرسیده‌اید که چرا بعضی خانواده‌ها با تفاهم و سازگاری، زندگی را با شادکامی می‌گذرانند، در حالی که درست برعکس گروهی از مردم، در حل‌وفصل ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین مسائل زندگی نیز با دشواری و سردرگمی مواجه‌اند؟ چگونه است که بسیاری از خانواده‌ها به رغم مشکلات عینی و ملموس (نظیر فقر، بیماری و مشکلات دیگر) از زندگی به‌هنجار و به‌سامانی برخوردارند، در حالی که گروه دیگر، با وجود برخورداری از همه‌گونه امکانات مادی و وسائل راحتی، در گردابی از گرفتاری‌ها و مشکلات غوطه‌ورند؟آیا به‌راستی مشکلات زناشویی غیرقابل‌حل است و آن‌چنان که گاه این‌جا و آن‌جا گفته و شنیده می‌شود تنها دو راه وجود دارد: طلاق یا تحمل و خودکشی تدریجی؟!
ریشه مشکلات زناشویی در کجاست و چگونه می‌توان به حل و رفع آن پرداخت؟

این اثر به دلیل رویکرد عملی و مساله محور، با استقبال فراوان مخاطبان رو به رو شده و ترجمه ی آن به زبان های مختلف، بارها مورد تجدید چاپ واقع شده است. پروفسور"آرون تی بک" پایه گذار مکتبی است با عنوان "شناخت درمانی" که تحولی عظیم در عرصه ی درمان اختلالات روانی ایجاد نمود و با ارائه ی نمایی امیدوارکننده و تکنیک های کاربردی در زمینه هایی همچون برطرف نمودن ناسازگاری های خانوادگی، ارتقای روابط اجتماعی و انسانی و تقویت روحیات و خلقیات، به سرعت در میان روان درمانگران و روانشناسان فراگیر شد.

پروفسور "آرون تی بک" در "عشق هرگز کافی نیست"، مسائلی را تشریح می کند که ممکن است در هر ازدواجی پیش بیاید. مواردی همچون برداشت های منفی، تغییر نگاه آرمانگرایانه ی زوجین به یکدیگر به سمت نگاه سرخورده و ناراضی، نحوه ی مواجهه با آرای متفاوت، انتظارات غیرمعقول و معیارهای سخت گیرانه، مشکل در ارتباط و درک طرفین نسبت به یکدیگر، تصمیم گیری های دشوار و اختلاف بر سر آن ها، تاثیر اندیشه ی منفی بر خشم و خشونت، اختلالات فکری و تعصبات اندیشه و عنود ورزی هایی که می توانند هر زوج عاشق پیشه ای را به دشمن خونی یکدیگر تبدیل کنند، از جمله مسائلی هستند که در کتاب "عشق هرگز کافی نیست" توسط "آرون تی بک" برای خوانندگان تشریح شده اند.

فهرست 

1- قدرت تفکر منفی 
2- روشنایی و تاریکی 
3- دیدگاه های مختلف 
4- شکستن قاعده ها 
5- ایستایی در مناسبات زناشویی
6- فروپاشی زندگی زناشویی 
7- افکار خاموش : چشم طوفان 
8- ترفندهای ذهن 
9- نبرد سهمگین 
10- زندگی زناشویی سعادتمندانه 
11- تقویت بنیادها 
12- سازگار کردن روابط زناشویی و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات