دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عشق در سالهای مشروطه

عشق در سالهای مشروطه
درحال حاضر موجود نمی باشد

عشق در سال های مشروطه

نویسنده: مهناز سید جواد جواهری
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 382
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

آه که چقدر زیبا و جوان بود. هرچه نگاهش می‌کرد سیر نمی‌شد. پوستش مثل یاس می‌مانست. لبها خوش ترکیب، قلوه‌ای و یاقوتی رنگ.خواب ملایم چشمهایش پر راز و رمز جلوه می‌کرد نه، این چیزی بیش از جوانی و زیبایی بود.

بی‌خود نبود از وقتی که آن پروفسور روس آب پاکی را ریخته بود روی دست همه و رک و پوست‌کنده گفته بود که مرض قابل علاج نیست و تا آخر همین زمستان دوام نمی‌آورد، پدر و مادر بیچاره‌اش داشتند دیوانه می‌شدند. به خصوص اینکه از همان وقت نامزدش جا زده بود و دیگر نمی‌آمد، اما کلاغ‌ها گاه‌ و‌ بی‌گاه خبرش را می‌آوردند.
فرخ خان رفته خواستگاری… دیشب بعله‌بران آقافرخ بوده… قرار است برای ماه عسل بروند اروپا…

داستان تاریخی ترکیبی از وقایع گذشته، با هنر ادبیات است. عنصر اصلی این دست از کتاب‌ها تاریخ است و خیال چاشنی آن محسوب می‌شود. از آنجایی که داستان در بستر تاریخ اتفاق می‌افتد نیاز است نویسنده به ادبیات آن دوره‌ی خاص مسلط باشد. مهناز سید جواد جواهری برای روایت داستان خود از حوادث پر آشوب گذشته بهره گرفته است. رویداد مشروطه بی‌شک یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ ایران به شمار می‌رود.

داستان کتاب «عشق در سال‌های مشروطه» با خاطرات سال‌های کودکی و سرگذشت خانم‌جان، مادر بزرگ مهراعظم آغاز می‌گردد. او داستان زندگی خود را برای نوه‌اش با تمام جزئیات تعریف می‌کند و در خلال خاطرات خود ماجرای مبارزات مشروطه خواهان را با مخاطب به اشتراک می‌گذارد. مخاطب در این رمان با یک داستان واقعی روبه‌رو است. مهناز سید جواد جواهری درابتدای کتاب گفته است: «این اثر روایت تاریخی است برگرفته از عنصر خیال و سرنوشت واقعی نیاکانم»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات