كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عزیر حاجی بگوف و دو انقلاب

عزیر حاجی بگوف و دو انقلاب

نویسنده: رحیم رئیس دانا
ناشر: چاپار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 243
اندازه کتاب: رقعی- سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : نو

 
مروری بر کتاب  


داستان به زندگی عزیز حاجی بگوف ، آهنگساز ، موسیقیدان ، نویسنده و محقق بزرگ روس می پردازد که سالهای بین 1905 تا 1915 را دربر می گیرد . این سالها ، سالهای مهمی در چرخش تاریخ روسیه به شمار می رود .
 عزیر حاجی بگوف بیشتر به عنوان یک آهنگساز و موسیقیدان شهرت دارد و کمتر کسی میداند که او پیش از آنکه یک موسیقیدان باشد، قلمزنی بود خستگی ناپذیر که مسائل اجتماعی و سیاسی روزگار خود را مورد کندوکاو قرار می داد.
نخستین مقاله ی او در شماره ی ۱۰ سپتامبر ۱۹۰۵ روزنامه ی حیات ، چاپ باکو به چاپ رسید . همین مقاله که انتقادی بود بر مقاله ی یک خانم روسی دربارهی مسلمانان قفقاز ، ورود نویسنده ای آگاه و پر شور را به صحنهی پرتلاش مطبوعات آنروز شوروی خبر می داد …

عُزیر حاجی‌بگوف ، آهنگساز معروف آذربایجانی بود.عزیر حاجی‌بیف اولین آهنگساز شرق و اولین آهنگساز شوروی بود که به مدال هنرمند خلق شوروی نایل شد. وی همچنین نشان لنین را دریافت نمود.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عزیر حاجی بگوف و دو انقلاب

  • ناشر: چاپار
  • کد کتاب: 45825 - 83/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عزیر حاجی بگوف, رحیم رئیس دانا, تاریخ موسیقی, شوروی, تاریخ آذربایجان, اپرا, موسیقیدانان