كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عروس بیوه

عروس بیوه

نویسنده: جویس کرول اوتس
مترجم: رویا بشنام
ناشر: مروارید - فیروزه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 523
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

آبشار نیاگارا ، زیباترین و مسحورکننده ترین منطقه برای ماه عسل ، یکی ازعجایب هفتگانه جهان ، پذیرای تازه عروس و دامادی است که در شب پس از عروسی ، با خودکشی داماد تعجب همه را برمی انگیزد .عروس که از این پس به عروس بیوه آبشار معروف می شود تحت سرپرستی وکیل موفقی قرار می گیرد که طی تحقیقاتی پی می برد ،دفع زباله های شیمیایی و مواد رادیواکتیو در آن منطقه باعث بیماری های لاعلاجی گردیده است ....

«عروس بیوه» داستان زن و شوهری است که برای ماه عسل به آبشار نیاگارا می‌روند.اریا، شخصیت اصلی کتاب، زمانی که روز پس از ازدواجش از خواب برمی‌خیزد، مطمئن است که شوهرش برای همیشه او را ترک کرده.
او با ترس دست به گریبان است: ترس از دست دادن و ترک‌شدن اما هیچ‌کدام از این ترس‌ها واقعی نیست، بلکه ترسی است بیمارگونه و اریا بیماری است با مرض «نگرانی».

اوتس به‌خوبی با این عنصر داستان را پیش می‌برد و نگرانی‌های یک زن را در کتابش نمایش می‌دهد.یکی از این نگرانی‌ها، ترس کنار گذاشته شدن به‌واسطه همسر است. این توهم همیشه با «اریا» است و راه‌حلی که برمی‌گزیند بچه‌دارشدن است اما مشکلش با این اتفاق هم حل نمی‌شود. او موضوع تازه‌ای برای ترسیدن دارد؛ مبادا این پسر، پسر همسر اولم باشد. همین موضوع، سبب‌ساز تولد فرزند دوم است.

گویی او می‌خواهد عشق و ازدواجش را تثبیت کند.اوتس، به خوبی با ذهنیت زنانه آشناست و با تسلط این ذهنیت را به داستان وارد می‌کند.شخصیت‌های داستان، ساده و به دور از پیچیدگی هستند و به خوبی شخصیت‌پردازی شده‌اند.
اوتس، در واقع با ارائه شخصیت اریا، روحیات گروهی از زنان را به تصویر می‌کشد و «عشق» و «ازدواج» دغدغه اصلی اوست.اوتس، تردید انسان‌ها در عشق را از دنیای واقعی وام می‌گیرد و وارد دنیای داستان می‌کند...

جویس کرول اوتس ( -۱۹۳۸) نویسنده،‌ نمایشنامه‌نویس و شاعر آمریکایی است. او تا کنون بیش از بیش از ۵۰ رمان، ۳۰ مجموعه داستان کوتاه و تعداد متعددی مقاله و نقد را به چاپ رسانده است و این تعداد، شامل رمان‌های کوتاه، نمایشنامه‌ها و کتاب‌های کودکش نمی‌شود. او موفق به دریافت جوایز گوناگونی از جمله جایزه ملی ادبیات آمریکا و‌ جایزه منتقدان آمریکا شده است و برای تعداد بسیاری از جوایز نیز نامزد شده که از جمله می توان به جایزه پولیتزر اشاره کرد.

 

فهرست

• ماه عسل
• ازدواج
• خانواده
• فصل آخر

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عروس بیوه

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 115388 - 34/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جویس کرول اوتس, رویا بشنام, داستان های امریکایی, داستان های آمریکایی, کتاب عروس بیوه