كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عروسی خونین پاریس

عروسی خونین پاریس

نویسنده: هاینریش مان
مترجم: محمود حدادی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 584
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

...راهی که هانری چهارم ـ پایه‌گذار وحدت ملی فرانسه در قرن شانزدهم ـ از کودکی تا به صاحب‌عنوانی شهریار نیک کشور خود پیمود، عصری از تاریخ این کشور را در بر می‌گیرد که در آن قتل و خشونت، دروغ و خیانت و سیاست با ابزار دشنه و زهر در زشت‌ترین شکل خود ظفرمندی می‌کرد.

عصر جنگ‌های عقیدتی که هانری با منشور نانت و اعلام آزادی و برابری ادیان به آن‌ها پایان بخشید اما با این همه در پایان خود قربانی لهیب آتش آن شد.هاینریش مان این اثر را در پیری و اوج پختگی خود نوشت، و تمامی تجربیات و دانش خود را در آن گرد آورد. این اثر حجیم ثمره زندگی و ترکیب توانایی‌های هنری او و یکی از قله‌های رمان تاریخی در قرن بیستم است...

موضوع رمان حاضر نه کم و بیش، زندگی این شخصیت در چارچوب این دوران و در گستره تمامی قاره اروپاست. هاینریش مان در این رمان بر گرد قهرمان خود به توصیف همه انسان‌هایی می‌پردازد که بر سرنوشت این زمانه آینده‌ساز تنیدند یا از آن شکل پذیرفتند. بدین سان، رمان “جوانی و فرجام شاه هانری چهارم” در دو کتاب، 17 فصل و بیش از 200 پرده، سیمای همه یک قرن را پیش روی مخاطب میگیرد و خصلت رمانی تاریخی و دوران‌پژوه می‌یابد.
این رمان با نام “عروسی خونین پاریس” نیز شناخته می‌شود. این کتاب حاوی شخصیت‌هایی از میان آزادی‌خواهان، آرمان‌خواهان، شاعران، شاهان، اندیشمندان، تاجران، عشاق، خدمتکاران و دیگر اقشار اجتماع است و خواننده را با خود به اعماق تاریخ اروپا در آستانه نوزایی می‌برد. هاینریش مان هنگام هجرت به فرانسه، طرح این رمان را میان اندک وسایل شخصی‌اش در چمدانی جای داد و آن را نجات داد. وی در سال‌های اقامت در این کشور، در اوج پختگی هنری‌اش این رمان را با تمام اندوخته تجربه و دانشی که داشت نوشت و آن را به عنوان حماسه‌ای از عصر نوزایی به یادگار گذاشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عروسی خونین پاریس

  • ناشر: کتاب پارسه
  • کد کتاب: 73750 - 57/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هاینریش مان, محمود حدادی, داستان های فرانسوی, داستان های تاریخی, تاریخ فرانسه, کتاب عروسی خونین پاریس