دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عروج انسان

عروج انسان

نویسنده: ژاکوب برونوفسکی
مترجم: سیاوش مشفق
ناشر: کاوش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 534
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1360 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ، صفحه اول کتاب چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور - تعدادی رنگی

انسان بطور کلی بخاطر بزرگترین اختراع تاریخ یعنی آتش زنده مانده است . کلمه عروج را به معنائی دقیق بکار برده ام . فرق اصلی بین انسان و حیوانات دیگر در قدرت تخیل اوست ! وبا استفاده از استعدادهای گوناگونش قادر است برای آینده خویش نقشه های مختلف طرح کند و به کشفیات نوینی دست یابد .دسترسی به دیدی واقع بینانه و نافذ چون دید خداوند و حقیقت مطلق برای انسان غیر ممکن است . طبیعت دانش انسانی از نفس اشتباه لاینفک است .

امروزه می توان تقریباً یقین داشت که اولین انسان در افریقا و در نزدیکی خط استوا تکامل یافته است .....دره رود آمو ( omo ) در حبشه نزدیک دریاچه رود لف احتمالاً مکان مبداء بشریت بوده است .اگر می خواستم داستان خلق دنیا را آنچنانکه در کتابهای مذهبی آمده است نقل کنم میبایست اکنون در باغ بهشت ایستاده باشم .

باقیمانده های فسیلهای این مناطق که از حیوانات همچون گوزن و آهو تشکیل یافته است شباهت کاملی به نوادگان امروزی خود دارند از سویی دیگر استخوان بندی انسان اولیه فرقهای فاحشی با استخوانهای انسان امروزی را داراست .از ده تا پنج میلیون سال هیچگونه نشانه فسیلی در دست نیست . متأسفانه این فاصله زمانی یکی از جالب ترین دوران های رشد تکامل از نقطه نظر انسان شناسی است .پس از این فاصله زمانی به پنج میلیون سال پیش می رسیم که دوران زندگی خویشاوندان انسان امروزی بوده است .

مردانیکه با قدرت تصور خویش مدارج مختلف این راه را پیموده اند قهرمانان پیشتاز عصر ما را تشکیل می دهند . مندلیف ، ( ج ج تامسون ) که اعتقاد یونانی کهن را که مبنی بر تقسیم ناپذیری اتم بود ریشه کن ساخت .( راتر فورد ) که به آن شکل یک منظومه شمسی داد . ( نیلز بوهر ) که موجب شد صحت این تصویر به اثبات برسد . ( چاود دیک ) که نوترون را کشف کرد و ( فرمی ) که با استفاده از آن هسته را شکافت . ( ماکس پلانگ ) که با انرژی کیفیتی اتمی چون ماده بخشید و ( لودویک بولتر من ) .

فهرست

بخش اول : فروتر از فرشتگان
بخش دوم و سوم:هنگام درو
بخش چهارم و پنجم : رگه در سنگ
بخش ششم: ساختمان ناپیدا
بخش هفتم و هشتم : موسیقی افلاک
بخش نهم: پیام ستارگان
بخش دهم : ساعت سپهر
بخش یازدهم : به سوی قدرت
بخش دوازدهم : نردبان آفرینش
بخش سیزدهم: جهانی درون جهان
بخش چهاردهم:: شناخت یا قطعیت
بخش پانزدهم: نسل پس از نسل
بخش شانزدهم : کودکی دراز مدت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات