منو
سبد خرید

عرفان مولوی

عرفان مولوی
درحال حاضر موجود نمی باشد
عرفان مولوی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 152386 - 85/3
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

عرفان مولوی

نویسنده: خلیفه عبدالحکیم
مترجم: احمد میرعلایی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250

اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375  - دوره چاپ : 4

کمیاب - کیفیت : نو ؛ جلد کتاب رنگ پریدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

همه می دانیم که مولوی پس از رویا رویی با شمس تبریزی " مولوی " شد و هر چه بعدا پیش آمده ، در این ملاقات فوق العاده استثنائی ، عجیب ، و بی نظیر ریشه داشته است .

شاید به بیان ساده و مجمل بتوانیم بگوئیم که مولوی تا پیش از ملاقات با شمس ، یک " غزالی " بود . اما ملاقات او با شمس تبریزی یک ملاقات بسیار استثنائی بود و ما فقط از لابلای اشارات مجمل و مبهم مولوی می توانیم درباره آن واقعه که تحولی عظیم در شخصیت وی پدید آورد ، اطلاعاتی مختصر بدست آوریم .

مولوی از این تحول شخصیت اگر سخن مستقیمی گفته باشد ، همین است که شمس گوهری به نام " عاشقی " را به او هدیه کرد و پس از آن بود که وی با شخصیت عاشق و طراوت آفرین و تازه ای که یافت آن آثار جاودان را پدید آورد . چیزی که در آثار مولوی موج می زند ، نو بودن سخنان اوست.

شما هیچ گاه از ورود در آثار مولوی ملول نمی شوید . ... سخنانش هیچ گاه کهنگی و ملال انگیزی سخن دیگران را پیدا نمی کنید . کتاب او را بارها و بارها می توان خواند و هر بار بهره های تازه برد و آب لطف تازه ای بر سر و روی روان خود زد .....

فهرست

طبیعت جان
مساله خلقت
تکامل- عشق
اختیار
انسان کامل
بقای شخصیت
خدا
وحدت وجود صوفی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات