منو
سبد خرید

عدالت کیفری در آیین یهود

عدالت کیفری در آیین یهود
-11 %
عدالت کیفری در آیین یهود
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133741 - 3/1
  • وزن: 0.40kg
620,000 ریال
700,000 ریال

عدالت کیفری در آیین یهود

گردآوری: حسین سلیمانی
ناشر: دانشگاه ادیان و مذاهب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات

در عرصه مطالعات ديني مطالعه احکام و شرايع اديان پيشين از اين رو حائز اهميت است که اديان الهي از جوهر و حقيقتي واحد برخوردارند لذا از آنجاکه در آيين يهود و اسلام شريعت جايگاهي خاص دارد، انتخاب برخی مقالات کتاب برآن است جايگاه اصول و عوامل کيفري و همچنين برخي از اهداف مجازات ها را در گستره آموزه هاي ديني یهود را بررسي کند.

در اين راستا، آيات قرآن، روايات معتبر و تورات را بايد از منابع اصلي شناخت احکام اين دو دين دانست؛ اگرچه در توارت تحريف هايي صورت گرفته، اما اين بدان معنا نيست که هر آنچه در توارت آمده، تحريف شده است. لذا قواعد و مقررات حقوقي و اخلاقي فراواني در تورات وجود دارد که نمي توان در الهي بودن آن ترديد نمود. از طرفي، شرح بسياري از ماجراهايي که براي حضرت موسي (ع) و بني اسرائيل پيش آمده، با اندک تغييري در قرآن کريم که مصون از هرگونه تحريف است ذکر گرديده است.

این کتاب مشتمل بر دوازده مقاله در مجازات و حقوق کیفری یهودیت می باشد که ۹ مقاله آن ترجمه از منابع یهودی و سه مقاله بررسی و تحقیق دانشمند گرامی «حسین سلیمانی» است. این کتاب دو دسته مخاطب دارد، یکی حقوق دانان یا دانشجویان حقوق، که چه بسا برخی از ایشان با حوزه مطالعات ادیان آشنایی کمتری داشته باشند، و دیگر دین پژوهان، که شاید با مفاهیم حقوقی چندان آشنا نباشند»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات