دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

عجیب ترین سرقت قرن

عجیب ترین سرقت قرن

نویسنده: مارک اشمیت
مترجم: علی کاوه
ناشر: صفار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 338
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛  عطف کتاب چسب خوردگی دارد


مروری بر کتاب

مصور

سرگذشت واقعی یک سرقت حیرت انگیز در جهان

شاید به نظر برسد سرقت از قطار از آن نوع سرقت هایی است که در قرن نوزدهم کاملا منسوخ شدند، ولی سرقت تاریخی سال ۱۹۶۳ این نوع سرقت ها را دوباره احیا کرد. این سرقت تاریخی به همت یکی از کارمندان سابق پست سلطنتی بریتانیا انجام گرفت. او گروهی از مجرمان بدنام بریتانیایی متشکل از بروس رینولدز، گوردون گودی، رونالد ادواردز و چارلی ویلسون خبر داد که قرار است به زودی میلیون ها پوند استرلینگ از گلاسکو به لندن منتقل شود.

این چهار سارق حرفه ای که نام گروه خود را «دارودسته جنوب غربی» گذاشته بودند، هفته ها وقت صرف برنامه ریزی برای این سرقت کردند. آنها به تدریج متوجه شدند این سرقت نیروهای زیادی می طلبد. به این ترتیب آنها از ۱۰ متخصص دیگر از گروه تبهکاری دیگری به نام «مهاجمان ساحل جنوب» کمک خواستند. این برنامه در شب ۸ اوت ۱۹۶۳ در حوالی روستای چدینگتون در حدود ۶۴ کیلومتری شمال لندن انجام گرفت.

تاریخ اجرای نقشه هم کاملا دقیق انتخاب شده بود. در واقع در از تاریخ با توجه به تعطیلی سه روز، تصور می شد که قطار از حالت عادی پول نقد بیشتری را حمل کند و همینطور هم بود. این گروه با علامت دادن در میانه های راه قطار را متوقف کردند. آنها که قرار بود از هیچ اسلحه گرمی استفاده نکنند، با میله ای آهنی به سر راننده قطار کوبیدند و او را مجبور کردند واگن های حاوی پول را به مسیر فرعی که یک کامیون در آنجا انتظارشان را می کشید ببرد. پس از اینکه قطار متوقف شد، در عرض ۲۰ دقیقه واگن پول تخلیه و چیزی حدود ۲،۶ میلیون پوند (معادل ۷۰ میلیون دلاری فعلی) را از آن خارج شد.

خبر این سرقت در سراسر جهان انتشار یافت و تمامی نیروهای پلیس و اداره آگاهی انگلستان (اسکاتلندیارد) بسیج شدند تا سارقین را دستگیر کنند ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات