كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
عبید باز می گردد

عبید باز می گردد

نویسنده: جواد مجابی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 392
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 3 ~ 2

 

مروری بر کتاب

داستانی طنز درباره ی بازگشت عبید زاکانی به زمان حال

گلاسه

عبید زاکانی، شاعر و طنزپرداز بزرگ ایرانی، اگر نه نخستین کس، اما مهمترین طنزپردازی است که هزل را از حوزه شعر جدا کرد و به عرصه نثر آورد. در ادب سنتی ایران، هزل پردازی یکی از هنرهای شاعری شمرده می شد و نخستین کس به آگاهانه طنز و شوخ طبعی را در نثر مجال خود نمایی داد سعدی در گلستان است که به اقتضای آثاری چون کلیله و دمنه، جوامع الحکایات، شوخی ها را بیانی ادبی بخشید.

"عبید باز می گردد" اثری است بس خواندنی از دکتر جواد مجابی، شاعر و پژوهشگر مسایل ادبیات معاصر، وی طنزپرداز بزرگ همشهری اش را به دوره ای ترسیم می کند که برای ما سخت آشناست زیرا این روزگار ماست که نقش زده می شود با همه تلخی ها و شیرینی هایش...

...غرق عرق از خواب پریدم. صدا می‌آمد جاسوس! بیا بیرون! پس خواب نبود. یکتا پیرهن از اتاق بیرون آمدم، روی بالکن ایستادم، در خیابان جماعتی چوب و چماق را بالای سر خود حرکت می‌دادند، با دیدن من ساکت شدند.

بعد کسی داد زد:
جاسوس بیا پایین!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عبید باز می گردد

  • ناشر: نگاه
  • کد کتاب: 101751 - 39/3
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 315,000ریال
  • 5 یا بیشتر 185,000ریال

برچسب ها: جواد مجابی, داستان های فارسی, داستان های طنز, داستان های کوتاه فارسی, داستان های طنز فارسی, کتاب عبید باز می گردد