عبور از خط

عبور از خط
نویسنده: ارنست یونگر
مترجم: محمود هومن - جلال آل احمد
ناشر: راوی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 117

اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

ارنست یونگر نویسنده معاصر آلمانی است که آثارش رنگ فلسفه دارد.

ماجراهایی که برین آدم قرن بیستمی گذشته است هریک نشانه ای از حادثه ای است که بر گوشه ای از جهان گذشته و آثاری که از او در دست داریم هریک برگه وسندی است درباره این قرن...

امروز اتهام نیست‌انگاری جزو شایع‌ترین اتهام‌ها است و هر کسی به‌آسانی به مخالفانش برچسب نیست‌انگاری می‌زند. باید این اتهام را به جان بخریم و نزد کسانی که بی‌وقفه در جست‌وجوی گناه‌کارانند، لحظه‌ای درنگ نکنیم. آن که قدرت عظیم نیستی را نیازموده و به این وسوسه تن در نداده است، کمتر از دیگران زمان را می‌شناسد. سینه‌ها است که مرکز عالم برهوت و ویرانه‌ها است... اینجا مغاکی است که شیاطین به آن هجوم می‌آورند. هر کس فارغ از این‌که از چه طبقه‌ای یا مقامی باشد، در نبردی بی‌واسطه و مستقل به سر می‌برد و با پیروزی او است که عالم تغییر می‌کند. اگر او قوی‌تر باشد، نیستی به آشیان خود خواهد خزید.

ارنست یونگر در کتاب «عبور از خط» همچون کسی که در آیینه‌ی آینده نظر کرده است، وقایع را یکی پس از دیگری بازگو می‌کند؛ از گذشته می‌گوید، حال را وصف می‌کند و از آینده خبر می‌دهد. شاید به همین سبب است که این کتاب خواننده‌ی اهل فکر را راحت نمی‌گذارد و به اندیشه وا می‌دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

عبور از خط

  • ناشر: راوی
  • کد کتاب: 44499 - 27/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ارنست یونگر, محمود هومن, جلال آل احمد, داستان های آلمانی