منو
سبد خرید

عبقریه محمد (ص)

عبقریه محمد (ص)
درحال حاضر موجود نمی باشد
عبقریه محمد (ص)
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123664 - 101/3
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 15
0 ریال

عبقریه محمد (ص)

نویسنده: عباس محمود العقاد
مترجم: اسدالله مبشر
ناشر: مسعود سعد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1332 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

با توجه به نیازهای جامعه‌ی اسلامی ـ به ویژه جوانان ـ برای بازیافت صحیح و بدون هرگونه انحراف از اندیشه‌های بزرگان دین و تاریخ اسلام انتشار آثاری که با دلایل و شواهد متقن و دقیق و مدارک علمی و عقلی به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند، ضروری و لازم به نظر می‌رسد.

کتاب «راه محمد(ص)» از نظر کیفیت و محتوا از مرتبه‌ی بالایی برخوردار است و می‌توان آن را جزء یکی از بهترن آثار در زمینه‌ی شخصیت، سیره و سرگذشت رسول مکرم اسلام(ص) دانست. به جز چند مورد که برخلاف منابع اصیل اسلامی و تاریخی است؛ مانند قربانی کردن فرزند در مقابل «هبل» از سوی عبدالمطلب که مغایر با حنیف بودن آن جناب است و نیز اشاره به عدم ثبوت فرمان رسول اکرم(ص) مبنی بر قتل عصماء یهودی؛‌در حالی‌که در منابع اصیل تاریخی اسلام به آن تصریح شده است؛ مؤلف با دلایل و شواهد عقلی به بیان وقایع و رخدادهای تاریخی صدر اسلام پرداخته است و در این راه نیز سعی و اهتمامش با توفیق یار بوده است.

این کتاب نیم قرن پیش به زبان فارسی منتشر شده و طی این مدت هفت بار نیز به زیور طبع آراسته شده؛ اینک بار دیگر محمد(ص) در پیشگاه و منظر پیروان صدیق اسلام ناب محمدی(ص) و دانش‌پژوهان و اندیشه‌مندان قرار گرفته است.

کتاب «عبقریه محمد(ص)» که عنوان اصلی راه محمد(ص) است به قلم استاد محمد عباس العقاد نویسنده و شاعر بزرگ مصر نوشته شده است.در این کتاب، ‌نویسنده با مدارک مسلم تاریخی و دلایل تردیدناپذیر عقلی، به ایراد کشیشان و نویسندگان اروپا، درباره‌ی اسلام و آورنده‌ی آن، پاسخ می‌گوید و پس از ذکر مقدمه، شخصیت محمد(ص) را در چهارده فصل به ترتیب زیر شرح می‌دهد:

علامات مولد، محمد(ص) کامل‌ترین دعوت‌کننده‌ی جهان، کمال جنگی محمد(ص)، کمال سیاسی محمد(ص)، کمال اداری محمد(ص)، ‌محمد(ص) بلیغ، محمد(ص) صدیق، محمد(ص) رئیس، شوهر، پدر، سید، عابد، رجل و محمد(ص) در تاریخ،‌ و با توضیح جنگ‌های مهم اسلام و علل و نکات آن و خصوصیات زندگی شارع مقدس، پرده‌های ایهام را می‌درد و خواننده را اقناع می‌سازد.

این کتاب، کتابی نیست که مسلمانی برای مسلمانان نوشته باشد، بلکه کتابی است که مرد متفکری برای همه، از هر کیش و آیینی نوشته است و مستندات و دلایلش بر پایه‌ی اصول طبیعت و مسلمیات گذاشته شده است .مولف کتاب بر آن است با استناد به مدارک تاریخی و برشماردن دلایل عقلی و شبهات کشیشان و نویسندگان اروپا، درباره اسلام و رسالت پیامبر(ص) پاسخ گوید . برای این منظور، ابتدا مقدمه‌ای ذکر نموده، سپس در چهارده فصل خصایل فردی آن حضرت را شرح می‌دهد , بخشی از کتاب به جنگ‌های مهم اسلام و علل و پیامدهای آن، نیز گوشه‌هایی از زندگانی نبی‌اکرم(ص) اختصاص دارد .

فهرست

1 : علامات مولد
2 : محمد(ص) کامل‌ترین دعوت‌کننده جهان
3 ; کمال جنگی محمد(ص)
4 ; کمال سیاسی محمد(ص)
5 : کمال اداری محمد(ص)
6 ; محمد(ص) بلیغ
7 ; محمد(ص) صدیق
8 ; محمد(ص)رئیس
9: شوهر
10 ; پدر
11 ; سید
12 ; عابد
13 ; رجل
14 ; محمد(ص) در تاریخ

و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات