منو
سبد خرید

عارف و صوفی چه میگویند؟

عارف و صوفی چه میگویند؟
عارف و صوفی چه میگویند؟
عارف و صوفی چه میگویند؟
-22 %
عارف و صوفی چه میگویند؟
عارف و صوفی چه میگویند؟
عارف و صوفی چه میگویند؟
عارف و صوفی چه میگویند؟
  • موجودی: موجود
  • مدل: 120595 - 1/5
  • وزن: 0.50kg
450,000 ریال
580,000 ریال

عارف و صوفی چه میگویند؟

نویسنده: آیت الله جواد تهرانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1340 - دوره چاپ : 1

کمیاب -  کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

بحثی در مبادی، و اصول تصوف و عرفان

غرض اصلی در این کتاب تحقیق درباره هدف نهائی و مقصد اعلای عرفان و تصوف یعنی توحید عرفانی و قول به وحدت وجود و موجود است...غرض اصلی این کتاب تحقیق درباره هدف نهایی و مقصد اعلای عرفان و تصوف است، یعنی توحید عرفانی و وحدت وجود و موجود است که قائلان به آن از مسلمین از طریق کشف و شهود به آن رسیده‌اند.بنا به متن کتاب در تحقیق مساله توحید ما غرضی جز تحری و تحقیق حقیقت نداریم و درصدد کمترین و کوچکترین اهانت و اساعه ادب به مخالفان نظر خود نیستیم، بلکه به تمام اشخاص از نظر بحث‌های آنان جز به دید تکریم نمی‌نگریم.

میرزا جوادآقا تهرانی، از فقهای شیعه اهل ایران بود که در سال ۱۳۵۸ از حوزه انتخابیه استان خراسان، به نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی انتخاب شد. وی پس از اتمام تحصیلات جدید در مدرسه «ثروت» تهران با اخذ مدرک سیکل، برای فراگیری علوم دینی راهی قم شد و پس از گذراندن مقدمات و بخشی از سطوح حوزوی به نجف رفت و در آنجا از «مرتضی طالقانی» و «محمدتقی آملی» بیشترین بهره را برد. پس از آن به ایران مراجعت کرد و در مشهد در دروس عالی میرزامهدی غروی اصفهانی حاضر شد.

از آن پس در طول سالیان متمادی در مشهد به تألیف، تدریس «شرح منظومه ملاهادی سبزواری» و نقد آن و خارج فقه و اصول و تفسیر قرآن اشتغال داشت. عمده آثار این فقیه مسلمان درباره نقد و انتقاد علمی است. وی در سال 1368 درگذشت و در «بهشت رضا»ی مشهد مقدس به خاک سپرده شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات